krása

Maori tetování je odhaleno. Odhalit jeho význam a jeho historii!

Maori tetování muž fremme míněné-nápady-motiv-tribal

Maori tetování (nebo Maori) je součástí kmenové tetování skupiny. Jedná se o typ těla antického umění, která je vynalezen lidmi Maori, rodném Novém Zélandu. Staly velmi populární dnes, tento typ kmenová tetování má bohatou historii, specifickou techniku ​​a vzory zodpovědný za hlubokou symboliku.


Umění Maori tetování je považován za posvátný

dle polynéských lidí. Tyto funkce symboly jsou v současné době přijaty jako důvody pro tetování módní mužem a ženou. Nošení takového tetování už není vyhrazeno členům komunity Maori. Ale historie a kmenové tetování významy jsou stejně vzrušující. Pro ty, kteří jsou svedeni Maori tetování, nabízíme speciální funkci, o tento druh umění těla. To se seznámí s historií a významem Maori tetování a pomoci jim vybrat nejlepší návrhy.

Krvavá historie objevu Maori tetování

Maori tetování significiation-pikoura výstřihem žena

Objev tetování Maori a jeho vzrušující vzory začíná expedice britského průzkumníka James Cook. Cestování v oblasti Polynésie v 18. století, se seznámil s uměním polynéské tetování. Je to James Cook připsat zavedení slovo „tetování“ (tetování v angličtině) v evropských jazycích. Příliš, musí naše znalosti o typických Maori motivy.

Maori tetování-tattoo-historie-header-tribal-motivem

Později, cestování a dobytí této oblasti Evropané se zvýšil zájem o tuto formu sakrálního umění. Konflikty mezi domorodci a Evropanů nuceni Maori k výměně hlav těch, kteří zemřeli v boji o zbraně. Tyto hlavy byly zdobeny tribal tetování lidí je i úcta k tradici. Tak Evropané měli možnost prozkoumat podrobnosti o tetování Maori a jeho symbolů.

Jaký je Maori tetování význam a proč to bylo tak důležité?

Maori tetování znamenat-vzor rameno

Maori lidé považují tetování symboly a posvátné. Maori tetování význam je mezníkem v životě člena komunity. Proto je rituál a řídí zvláštní pravidla. V Maori, první kmenové tetování jsou vyrobeny v době dospívání.

tetování, Maori-tattoo-dos-idea

Maori tetování má svůj vlastní slovník a symboly nabité význam. Ve skutečnosti jde o to, ukázat schopnost tetovacího umělce, ale i bohatou kulturu polynéských lidí. Symboly nejsou vyhrazeny pouze pro muže; oni jsou také nosí ženy.

Polynéské legenda o vzniku maorské tetování

Maori tetování man-dos-tribal-tattoo

Pro Maori tetování, ta Moko říkají, vede svůj původ v podsvětí. Podle legendy, mladý bojovník jmenoval Mataora, se zamiloval do princezny podsvětí, Niwareka. Oba byli oddáni, ale po chvíli, bojovník je nezdvořilé jeho manželky. Poté uprchl do podsvětí se svou rodinou.

idee-tetování-tribal-tattoo-man-Maori rameno

Chcete-li získat zpět srdce jeho krásná, Mataora bojovník byl nucen sestoupit do podsvětí. Je to tady, že otec princezny Niwareka ho naučil umění Maori tetování, než sladění obou milenců a poslat je na denním světle. Na jeho návratu, bojovník byl schopen se naučit celou Maori komunitního umění ta Moko.

Tetování a části těla Maorští, na které byl aplikován

tetování, Maori-historie vzory

Maori tetování je považován za posvátný, lidé na sobě to. Z tohoto důvodu se zdobí nejposvátnější část těla, která je v čele Maori. Muži nosili tetování na tváři. Obrazy, provedené v černém, se může vztahovat na celou tuto část hlavy. Pokud jde o ženy, které nosily jejich kmenová tetování na bradě, rty a nosními dírkami.

Maori tetování-woman-face-tetování-tribal-tradiční

Kromě toho u mužů, symboly maorské tetování ozdobena jiných částí těla, jako záda, zadní a nohou. Ženy mohly ozdobit své paže, krk a stehna.

Charakter, motivy a význam původní maorské tetování

Maori tetování-design-tetování-idea-arm-man

Jak jsme si řekli, že Maori kmenové tetování jsou posvátné. Z tohoto důvodu je proces tetování sám je doprovázen několika obřady. Ty se týkají způsobu krmení, postoj před, během a po procesu tetování.

Maori tetování žena back-tribal-tatttos

Kromě toho se Maori tetování byl obecně docela složitý. U mužů obličeje tetování byl způsob, jak ukázat své sociální postavení a že jejich rodin. Všichni lidé nemají prostředky k dovolit takové body art; to bylo vyhrazeno jen pro ty vysoké hodnosti.

Maori tetování-žena-muž-důvody míněný

Kodex známý umělci tetování uvedené pravidla pro původní maorské tetování. Část obličeje byl vyhrazen pro historii vytetované muže (v rodině matky a otce); ostatní plochy je znázorněno svůj vlastní úspěch a úspěchy.

Proces maorské tetování může být komplikované a velmi bolestivé

Maori tetování, tetování, tradiční význam

Tyto Maorové uvědomili tyto kmenové tetování ne s jehlami, ale s noži a nůžkami ze žraločích zubů, kostí a kamene. Je proto pochopitelné, proč postup maorské tetování bylo ve většině případů velmi bolestivé.

Maori tetování back-pozemek-idea

Tento proces probíhal ve dvou etapách. První z nich byl snížit kůži ostrými nástroji; Druhou funkcí bylo zaplnit oblasti takto získané inkousty.

Maori tetování-arm-woman-man-idee

Další možností je využít ponořila do přírodního pigmentu nůžky. Ten se pak zavede do kůže pomocí paličku použil nůžky.

Maori tetování muž rameno míněný

Pokožka reaguje s těmito nástroji byl ozdoben přírodními barvami. Tyto zaměstnanci tvář byly černé (od uhlí); pro ostatní části těla byly jasnější přírodní pigmenty.

Důvody a Maori tetování muž a žena symboly a jejich význam

mínit-tattoo-Maori-Manaia-black-pattern

Maori tetování má širokou škálu vzorů a symbolů, z nichž každý má specifický význam. Kromě izolovaných vzorů existují i ​​složitější symboly, které kombinují několik důvodů. Jejich úkolem je vyprávět příběh v souhrnu. Níže uvádíme odhalit Maori tetování znamenat pro oba typy kmenová tetování.

Maori tetování muž a žena Popular Důvody

tribal-tattoo-Maori arm-ta-Moko

spirála řekl Koru, je vzor, ​​který označuje začátek, růst a harmonii. Toto tetování znamenat Maori je do značné míry založen na kapradí list že spirála je stylizovaný způsobem.

tribal-tattoo-mandala-woman-arm

háček a ryby, Hei Matau nazývá, jsou symbolickým způsobem reprezentovat prosperity. Tento význam pochází ze skutečnosti, že ryba byla typické jídlo z Maorů. Bohatost pokud jde o potraviny byl tak úzce souvisí s prosperitou jednotlivce, ale také, že komunity.

Tetování, tribal-Maori-motiv-woman-arm

Kromě toho, ryby a hák jsou obrázky vztahující se ke zdraví a síle. Vzhledem k přirozené prostředí ryb, ale také symbolizují cestu na moři.

Maori tetování-woman-rameno-back-květinovým vzorem

jednoduchý uzel Maori je vzor, ​​který naznačuje, život a jeho etapy. Je také symbolem věčnosti, jako je ten, který je běžný v západní kultuře.

tetování, Maori-znamenat-idee-tetování

dvojitý uzel nebo trojité Je to způsob, jak znázorňující spojení dvou osob nebo obou komunit. Vypůjčení myšlenku věčnosti k předchozímu modelu, tyto uzly představují odbory na celý život. Je to perspektivní způsob, jak popsat přátelství a věrnosti.

Ještě tradiční maorské tetování pro ženy a muže
Tetování, tribal-motiv-mahori-idee-mandala

Pakati tetování, také řekl, psí kůže, je typický vzor pro muže. Je spojena s válečníky boje, odvahy a síly.

Vzor hikuaua ​​říká tail makrela, Jejím úkolem je zastupovat oblast Taranaki. Jedná se o část Nového Zélandu příbuzný myšlence prosperity.

Maori tetování vzor rameno míněný

rybí šupiny, unaunahi, jsou symbolem připojené k hojnosti a dobrém zdravotním stavu.

Vzor ahu ahu Mataroa, reprezentovat pomocí série svislé čáry uzavřený v rámečku, je způsob, jak Maori ukázat talent a úspěch osoby, pokud jde o fyzické testy. Obecněji řečeno, tento motiv představuje také výzvy.

Maori tetování-rukávy-tribal-tattoo-idea

Taratarekae vzor je snadné rozpoznat, protože představuje žraločí zuby uzavřeny v rámečku. Jako malý hádat, její symbolický význam je spjat s nebezpečné ryby.

Další fotografie Maori tetování významu

Maori tetování žena náramkové nápady

Kromě těchto důvodů je Maori zvykem představovat dvě zajímavé obrazy, na Manaia a Hei-Tiki. Zde rozluštění jejich významy:

ta-Moko-tatouge-Maori-foot-tribal-tetování

Vzor volal Manaia je mýtické zvíře, které má ptáka hlavu, tělo člověka a ocas ryby. Tento zajímavý tvor symbolizuje duchovní opatrovník osoby. Vzhledem k jeho atributům, má sílu ve vodě, na zemi i ve vzduchu.

tetování, tribal-Polynesie-round rameno

Vysoké školy-tiki motiv je inspirovaný vzhled talisman Maori. Zdá se, že představujílidského embrya a je známý jako ložisko štěstí. Jeho tvar je také spojena s symbolice plodnosti.

Význam kmenové Maori tetování se skládá z několika motivů a stylizované vyprávění

tetování rameno-žena-vzor-Maori

Maori tetování jsou také charakterizovány existencí některých kombinací vzorů a obrazů s hodnotou stylizovaných příběhů. Zde jsou čtyři nejznámější:

Maori tetování muž rameno-rameno model

Tribal tetování Te Ora O Maui je inspirován příběhem mytické postavy, Maui. Byl by se objevil zemi na Novém Zélandu (tzv Autearoa). Vhozen do moře své matky, který si myslel, že je mrtvý při porodu, dítě zachránil vlnami. V jeho mladistvém věku získal úžasné schopnosti a jeho život byl poznamenán obrovským úspěchům.

Maori-tetování-tribal-sun-man rameno

Maori tetování říká: Pikorua líčí námořní a pozemní. Je to způsob, jak ukázat růst a život.

tattoo-man leg-design-tribal-tattoo

motivem Nga Hau E Wha ilustruje čtyři rohy na světě a čtyři větry. Kromě toho, že doručí zprávu dodržování božských sil a jejich všemohoucnosti.

Maori tetování-arm-man-tribal motivy

Tribal tetování Timatanga má temný původ a její význam je nejasný. Zdá se, že představují rodiče a děti a jejich společný život, a když se jejich cesty rozcházejí.

Maori tetování muž a moderní žena

idee-Maori tattoo-arm-Tatto-tribal-Polynesie

S lidmi Maori, tetování bylo na dlouhou dobu neodmyslitelnou součástí jejich kultury a jejich životní styl. Dnes je tradice získat kmenové tetování pokračoval s nějakým upevňovacím podepsat v tradiční kultury Nového Zélandu.

vzor, ​​tetování, Maori-face-man

Dnes, Maori tetování je také populární mezi lidmi z různých prostředí, kteří obdivují tradici kmenová tetování. Nosí ženy a muži na celém světě, jsou tyto tetování nemusí nutně respektovat starobylé principy maorské kultury.
ta-Moko-Maori tetování-foot-idea-motivem

Málokdy nosí přes obličej Moderní Maori vzor slouží jako nápad muž a žena tetování na pažích, zádech, nohy, ale i na jiných částech těla. Profesionální tetování umělci často berou tradiční vzory; Nicméně, tetování může také obsahovat prvky z jiných kultur.

Maori-tattoo-krk vzor-Polynesie-tribal

Pokud si chcete užít Maori tetování, zvážit hodnotu zprávy, kterou chcete doručit. Někteří lidé prostě do sebe zamilují polynéských motivů; že nemusí nutně mít zvláštní zprávu sdílet. Jiné jsou přitahovány složitostí Maori motivy a jejich významů. Mají tendenci dělat rozsáhlý výzkum před výběrem vzorů, které jim nejlépe vyhovují.

Maori tetování žena náramkové tribal pattern

Váš přístup k maorské tetování také určí, jak se bude blížit proces samotného tetování. Pokud jste více do první kategorie, můžete se obrátit na profesionální tetování, které je jen obeznámen s Maori motivy. Pokud jde o ty, ve druhé kategorii, budou pravděpodobně obrátit na specialistu s vědomím, všechna tajemství tetování Maorů.

mínit-tattoo-domorodé-Maori-pozemky


About the author

admin