Ogród bez konserwacji lub prawie: wskazówki i pomysły – anews24.info

Ogród bez konserwacji lub prawie: wskazówki i pomysły

graniczące utrzymanie ogrodu

Koszenie, przycinanie, pielenie, podlewanie ... Nie masz czasu, aby dbać o swój ogród i jeszcze marzysz o ogrodzie sprawia, że ​​zazdroszczę sąsiada. Nie panikuj!


Nadal można stworzyć przyjemny i sprzyja relaksacji ogrodzie bez spędzenia weekendu w spalinach na swoim ogrodzie. Oto przydatny przewodnik, aby osiągnąć swoje marzenie: a utrzymanie ogrodu... Lub prawie.

utrzymanie ogrodu: podłoga żwir i kaktusy

Egzotyczne kaktus ogród żwir

Trawnik jest to elementy ogrodowe, które wymaga więcej konserwacji: to musi być podlewane i regularnie koszone, plus wertykulacja, nawożenie, etc. Dlatego, jeśli chcesz ogród bezobsługowy, można zastąpić trawnik z rośliny okrywowe jak Sedum lub karłowatej rumianku.

Ogród krajobrazowy z płytek, które narysować ścieżkę przez żwir

Płytki krajobraz ogrodu

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chwastów, można utworzyć Ogrody usiany kamiennymi płytkami lub łupki. Za to, co jest ogromny, rozważyć dekoracyjny trawy jako anielskiego włosa lub niebieskim kostrzewa, dwie rośliny, które nie wymagają dużo podlewania i pomieści owady pożre chipsy i szkodniki.

Ogród Żwir: Zen postawa

krajobraz utrzymanie ogrodu

Wieloletnie Osłony ziemne są świetnym rozwiązaniem, ponieważ można zaoszczędzić zarówno pielenie, podlewanie i sadzenie jako sezonowe kwiaty. Po tym wszystkim, czas jest cenny, a wynik jest oszałamiający! Można również zainstalować automatycznego podlewania i nawadniania harmonogram na początku lub na końcu dnia, kiedy słońce nie klaszcze.

ultra-współczesny ogród krajobraz

Zen ogród krajobraz

Dlaczego nie włączyć niektóre z ogrodu warzywnego bez wielu konserwacji? Istnieją odmiany warzyw, które mogą być ressemés, jak Cherry pomidor, liść dębu sałaty, szpinaku-truskawki lub rzeżuchy gruntów. Migiem, po prostu stworzony ogród do dwóch.

Żwir i kamienie są zbudowane wokół zielony trawnik

utrzymanie ogrodu

W ogrodzie żwir to kolejna skuteczna metoda, aby zmniejszyć konserwacji. Mamy już poświęcił całą publikację, ale nazywają nas kopie najbardziej. Idealne dla fanów, którzy nie mają czasu, aby utrzymać swój ogród, żwir zastąpi trawnik i dać przestrzeń jako naturalny wygląd estetyczny.

Płyty kamienne i żywe drzewa bonsai świeci ziemia

ogród bonsai konserwacja drzew

Jeśli lubisz doniczkowych roślin, konfetti ABELIA jest estetyczny i elegancki wybór. Obok drzewa Catalpa drzewa życia i Bonsai są doskonałym rozwiązaniem.

Mały ogród z betonu mebli i ognia

konserwacja ogród z kosza

Jeśli masz ogrodzenie, dlaczego nie zdobią wiciokrzew, roślin, takich jak węgiel lub hortensja pełzanie karzeł wspinaczki?

konserwacja ogród z minimalistycznych płyt betonowych

konserwacja ogród z kostki brukowej

Aby ograniczyć częstotliwość podlewania, pomyśl o ściółkowania roślin. Aby to zrobić, przejdź do kory sosnowej, zrębki lub martwych liści. Ten krok jest ważny, ponieważ będzie ona również promować życia mikrobiologicznego.

Piękny ogród ze sztuczną nawierzchnią

ogród bez sztucznej trawy konserwacji

Poza ogrodem kamienna, permaculture to kolejny bardzo uznana technika. Permakultura, co to jest? Inspirowane naturą, koncepcja ma na celu ograniczenie stosowania nawozów sztucznych, bez których las rośnie łatwo.

Ogród z drewnianym tarasem i skrzynek kwiatowych

ogród bez konserwacji drewna pokładu

Rzeczywiście, runo znajduje się zwierzęta, bakterie i grzyby, które promują żyzność bez składników chemicznych. Możesz być inspirowane przez tę koncepcję w swoim ogrodzie i nie działa dobrze naturę do Ciebie.

Ogród Irlandia czuje się bardziej jak schronienia w Prowansji

styl śródziemnomorski ogród

Jeśli to nie jest żwir lub trawy, to często będzie pokryć podłogowych, takich jak dachówki łupków lub kamienia. Zdecydować się na płyty o różnych formatach i stworzyć graficzny i ciekawy efekt teksturze.

żwirowe i kamienne płyty ogród wzdłuż

ogród żwir

Można też ubrać rozściełacze do gleby lub zewnętrzne konserwacji drewna okładzinowy litego drewna, sklejki lub podłogi tarasów.

Żwir ogrodowe i kamienne płyty wzdłuż

kamienie ogrodowe żwiru jako granicy

Użyj drewna dać ulgę swoim ogrodzie i zrobić kilka sadzarki lub po prostu utworzyć ścieżkę w ogrodzie.

utrzymanie ogrodu ze żwirem

ogród żwir na drewnianym tarasie

Aby zaspokoić swoją węchowe sensu wybierać zioła, takie jak liście laurowe, rozmaryn, szałwia, tymianek, mięta lub szczypiorku, wszystkie rośliny, które nie muszą być odnawiane. Uwaga, bazylia, estragon i będą walczyć do niskich temperatur.

Taras w ogrodzie z basenem i chaty strzechą

Drewniany taras w ogrodzie z basenem

Jak powiedzieliśmy wyżej, trawa wymaga dużo konserwacji. Ale jeśli chcesz za wszelką cenę mieć jeden, wolą niskie murawy konserwacyjnych. Zamiast siewu, można również zdecydować się na darni zwrócić w ciągu pierwszych 24 godzin od zakupu.

Zielony ogród jest zbudowany wokół dziedzińca żwiru

zielony ogród wokół'une cour gravier

Co to jest za granicą, wybierz cegły płaską krawędź.

Pokrycie podłogi definiuje kilka obszarów tego tarasu łatwe w utrzymaniu

Powłoka piętro ogród zen różne

Przez bezobsługowy ogrodzie że emocje zainspirować powyższym rysunku, gdzie różne wykładziny podłogowe nie pozostawiają obojętnym.

Założyć mini ogród zen pod schodami

mini kryty ogród Zen

Wymagające niewielkiej konserwacji, płyty podjazd będzie potrzebował czyszczenia wysokociśnieniowego na wiosnę. Aby uniknąć profilération chwastów Poprzez podjazdów żwir, ziemia décaissez następnie wymieszać z piaskiem, aby poprawić drenaż.

Ogród łatwy w utrzymaniu żwiru

mały ogród na żwirze

Ogród konserwacja oznacza również konserwacji mebli darmo ogród. Zdecydować się na meble drewniane zgnilizny, PEFC lub certyfikat FSC i dlatego z racjonalnie zarządzanych lasów.

Ścieżki ogrodowe zbliżona do klatki schodowej

Pomysł utrzymanie ogrodu

Zapomnij metalowe meble, które muszą być regularnie konserwowane i odmalowane. Nie bądź mebli z tworzyw sztucznych, które nie jest bardzo estetyczny.

konserwacja ogród inspirowany japońskim minimalizmem

mały ogród zen żwir

Wreszcie, co najważniejsze, przygotowanie ogrodu do zimy. Pick zdrowych liści i umieścić je na kompost i palić opadłe liście chory. Kubki martwe gałęzie, krzewy chronić delikatne, smarować kosiarkę, przechowywanie węża i być gotowy, gdy wiosną wróci ...

płytki podłogowe, przerywane przez kwietniki marginesów

nowoczesny taras płaski pas


Like this post? Please share to your friends: