meble

Jajko krzesło ikoną projektu Arne Jacobsena duńskiego

Jacobsen jajko jajko krzesło krzesło meble projektowanie wystroju wnętrza

Egg chair, znany również jako Egg Chair został zaprojektowany tam prawie sześćdziesiąt lat przez niepowtarzalnym twórcą i architekta Arne Jacobsena. Jego projekt został poddany wielu różnych przekształceń.


To krzesło jest ikoną stylu skandynawskim i nowoczesnym wzornictwem.

Jajko krzesło Jacobsen Duńska ikona projekt

fauteuilŒuf nowoczesny projekt brązowy jaj maty krzesełkowych

Wyrzeźbione konstrukcja fotela Egg Arne Jacobsena jest ikoną duńskiego projektu funkcjonalnego i ponadczasowej klasyki. Uwielbiany przez miłośników designu, starych i nowych, to nigdy nie było krzesło z produkcji i jest rozpoznawalny symbol modernizmu. Jacobsen Egg chair został utworzony w 1958 roku jako nowoczesna wersja skrzydła pasterka. Niektórzy uważają, że jest to fotel Womb fińskiego architekta Eero Saarinen, utworzonego w 1948 roku, który wpłynął projekt Jacobsena na krześle jaj.

Arne Jacobsen i Egg chair

Jacobsen krzesło nowoczesna koncepcja opracowania jajko krzesło

Odpowiedzialny za projektowanie wszystkich elementów dawnego SAS Royal Hotel w Kopenhadze (1958-1960) - przód wieżowcu w jego wnętrze i meble - Jacobsen był w stanie z powodzeniem stosuje swoje teorie na architektura i zintegrować je w praktyce. Krzesło jajko jest ważną częścią zespołu architektonicznego Royal Hotel. Został on zaprojektowany, aby siedzieć w holu i na obszarach społecznych hotelu.

Historyczna fotografia SAS Royal w Kopenhadze

jajko krzesło nowoczesna fotografia zabytkowy hotel wnętrz

Fotel został zaprezentowany po raz pierwszy na wystawie skandynawskie tworzy co Muzeum Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu w listopadzie 1958 roku w ramach projektu mebli dla SAS Royal Hotel. Obecnie nosi nazwę hotelu Radisson Blu Royal. Obecnie modernistycznym arcydziełem Jacobsen jest obecny we wnętrzach wielu współczesnych hotelach. Krzesło pozostawała stała się synonimem dobrego designu i dobrego smaku.

Historyczna fotografia SAS Royal w Kopenhadze lobbować

jajko jajko krzesło krzesło projekt Jacobsen Hall Hotel

Innowacja technologiczna, krzesło ma kształt owalny. Kiedy został umieszczony w Royal, to wspaniale kontrastuje z architekturą budynku, składający się głównie z linii pionowych i poziomych. Organiczna i czysta konstrukcja fotela był modernistyczny i elegancki akcent we wnętrzu raczej klasyczny hotel. W tym czasie Jacobsen był jednym z niewielu projektantów, którzy stworzyli organiczny designerskie meble. Jego humanistyczne podejście niewątpliwie przyczyniły się do jego popularności.

Fotel symbolem nowoczesnych źródła organicznego Pamono

Jacobsen jajko krzesło nowoczesny design projektowanie mebli
Jacobsen oryginalnie zaprojektowany podstawę fotela Egg w swoim garażu, gdzie pracował z gliny na kształt i udoskonalić swój kształt. Wykonując krzesła, był pierwszym projektantem użyć pianki silną wewnętrzną powłokę w tapicerce. Obecnie krzesło jest wytwarzany za pomocą pianki poliuretanowej, wzmacniające włókna szklane. Następnie ukończył z zimnej pianki i pokryte tkaniną lub skórą - istnieje 1200 punktów szyte ręcznie w tworzeniu każdego krzesła. Skorupa fotela ma skłonność złącza, który można regulować w zależności od ciężaru użytkownika i znajdujących się w obracającym się zasadę w postaci satynowej polerowanej gwiazdy. Jako gotowy produkt, jajko krzesło to krzesło zaprojektowane żarliwie się przystosować do życia i uczynić go bardziej komfortowe.

Kolaż zdjęć z Jacobson siedzi w fotelu jaj

Jacobsen jajko krzesło nowoczesny design krzesło

Arne Jacobsen, architekt i projektant, był również artystą, to wpływ na jego pracę i swoją wizję na temat stosowania koloru. Wiele mebli projekty Jacobsena mieć olśniewające barwy. Wreszcie krzesło jajko jest idealne z kolorowych tkanin i skór. Poniżej specjalne wydanie jaja foteli z ciemnej tkaniny niebieski płótnie - zainspirowany entuzjazmem Arne Jacobsena dla niebieskawy odcień.

Fotel tapicerowany tkaniną ciemnoniebieskim bielizny

Jacobsen jajko krzesło nowoczesny modny design
Dzięki charakterystycznym kształcie, przewodniczący Jacobsen ma imponujący obecności, elegancką i przytulną osiedlić się w swoim wygodnym fotelu. Po zajęciu miejsca, krzesło oferuje odrobinę prywatności, funkcję, która jest szczególnie przydatna w miejscach publicznych lub gdy chcesz być sama w domu. Dzięki obrotowej podstawy, możemy wybrać, aby otworzyć okno rozmowy lub inaczej, pobyt w swoim małym izolowanym kokonu. Odczytu lub towarzysko, to zależy od nastroju użytkownika. Krzesło jest często sprzedawane z podnóżkiem. W 1958 Jacobsen zaprojektował również stołek jajko. Krzesło i taboret produkowane są przez Fritza Hansena. Prawie sześćdziesiąt lat później, jajko krzesło pozostaje przedstawiciel ikony duńskiego designu.

Fotel z podnóżkiem w kolorze czerwonym

czerwone jajko krzesło projekt podnóżek nowoczesny fotel

Symboliczna Egg krzesło w kolorze białym

Jajko biały skórzany fotel konstrukcja drewniana podłoga jajko krzesło biurowe

Jajko krzesło z tkaniny japoński projektant Minagawa

projektowanie mebli krzesło Jacobsena jajko krzesło projekt

organiczny konstrukcja

jajko jajko krzesło krzesło krzesło projektowe pomysł

Krzesło gotować ciemny

nowoczesna tendencja meble skórzane fotel projekt

Rocznika skórzane krzesło

Duński projekt jajko jajko krzesło krzesło projekt

Współczesna wersja z pufy

jajko jajko krzesło krzesło projekt podnóżekwspółczesna wersja Racing i emocje Jajko krzesło projekt nowoczesny fotel jajko krzesłoFotel pastelowy niebieski

Krzesło projekt fotel jajko

Wnętrze wieży w Wielkiej Brytanii

nowoczesny wystrój wnętrz krzesło Jacobsena skórzany fotel podnóżek projekt czerwone krzesło nowoczesnych wnętrz wzór drewna drewniany stół Duński nowoczesny design krzesło jajko krzesło Jajko krzesło projekt podnóżek nowoczesny skórzany Jacobsen duński projekt jajko jajko krzesło skóra projektant stołki barowe drewna Jacobsen

skórzany fotel unikalna konstrukcja jajko wewnątrz miąższu szary mat

czarny skórzany fotel Jacobsen jajko krzesło projekt podnóżek białym krześle maty podłogowe projekt skórzany fotel egg projektu podnóżek projekt podnóżek jajko krzesło Jacobsen jajko jajko krzesło krzesło meble projektowanie wnętrz Jacobsen jajko krzesło ciało projekt tendencja Jacobsen konstrukcja jajko krzesło nowoczesny czerwony miąższ Duński projekt szara konstrukcja krzesło Jacobsena jajko krzesło skórzany fotel jajko projekt nowoczesny Jacobsen nowoczesne wnętrze fotel tendencję pomysł zniczy Deco Mur Białe krzesło projektowe biały Jacobsen jaj maty krzesło jajko krzesło fotel nowoczesny projekt trendu maty podłogowe skóra


About the author

admin