remont łazienki: 15 wskazówek przed rozpoczęciem – anews24.info

remont łazienki: 15 wskazówek przed rozpoczęciem

remont łazienki

remont łazienki może wydawać się ekscytujące zadanie. Ale przed skokiem na wybór płytek lub kąpieli ostatnich krzyków, istnieją pewne mniej zabawne pytania do rozważenia tak, że projekt jest realizowany jako śniłeś.


Ponieważ remont łazienki może być poważna sprawa, zajmuje dużo czasu, przygotowaliśmy dla Ciebie listę 15 punktów do naśladowania. Wykonując następujące kroki, uda Ci się utrzymać dobre tempo bez imprez golfowych i zadowolony z wyniku końcowego łazience renowacji.

Renowacja łazienki: Sprawdź swój budżet

Renowacja budżet łazienka

1. Budżet

Jeśli nie masz jeszcze myśli, że trzeba mieć ogólne pojęcie o tym, jak o chcesz spędzić za pracę. Budżetowanie poprowadzi cię przez proces podejmowania decyzji w sprawie wydatków na prowadzenie, które podejmują i pozostawić. Raz na budżet, odjąć kwotę przeznaczoną do pracy, a następnie można ustawić ilość będzie poświęcany płytek, mebli, urządzeń i sprzętu oraz innych dodatków.

Renowacja łazienki: obliczyć czas

Renowacja łazienki i ukryte wady

2. Czas

Wiele osób uważa, że ​​jeśli ich łazienka jest mniejszy remont zajmie mniej czasu niż w dużej łazience. Ale to nie zawsze tak jest. To zależy od liczby elementów, aby zmienić lub uaktualnić i przedsiębiorca powie, nie ma wątpliwości, należy wykonać te same czynności, jak w przypadku remont łazienki większa. Planowanie czasu oznacza nie tylko ustawić czas trwania prac. Również pomyśleć o wszystkich etapach pośrednich przeznaczonych do czyszczenia i różnych zamówień - kafli, krajobrazu, kanalizacji, umywalka, wanna, itp, będąc świadomi, że dostawa wymaga czasu i oczekiwać, że pracownicy do pracy. Planowanie czasu jest również istotne dla tych, którzy posiadają łazienkę i musi zorganizować wziąć prysznic lub pójść do toalety w czasie budowy.

Zrób listę kroków roboczych

Projekt Renowacja łazienki i funkcjonalność

3. Kroki praca

Łazienka wymaga renowacji planuje sekwencje zadań w okresie budowy. Zapobiegnie to znajdziesz się złamał, robić zbyt często domowników, wróć do swojego planu i popełniamy błędy po drodze. Czy zniszczyć lub przemalować ściany, zawsze zaczynają się od sufitu. Powtórz swój pierwszy sufit, wówczas ściany i podłogi na końcu. W ten sposób można uniknąć uszkodzenia nowych obiektów.

4. utajone defekty

Chcesz całkowicie przekształcić swoją łazienkę, to znaczy, że chce „total”. Gdy praca jest wykonywana przez specjalistę, który posiada wiedzę masz zero problemów, twoja łazienka jest bez skazy, wszystko działa idealnie, a to renowacja przynosi wartość dodaną do domu na długie lata. Ale można też znaleźć ukryte wady. Jeśli w domu są stare iw zależności od jakości budowy, największym zmartwieniem, które można napotkać jest wycieków wody. Więc najpierw sprawdzić płaszczyzny podłoża, jakość kanalizacji i rurociągów, aby zidentyfikować żadnej korozji, rdzy lub utlenianiu. Zwróć uwagę na płytki, podłogi i prysznicem, są wodoodporne i odporne na wodę.

5. Projekt i funkcjonalność

Przed skok w pracach, rozważmy najpierw całość i ogólny wygląd swojej łazienki. Istnieje kilka punktów do rozważenia - malowanie, wybór podłogi, marnościami, prysznice, wanny, krany, itp może zacząć czuć się przytłoczeni, a następnie szybko dokonał brulion swoich wyborów. Istnieją dwa sposoby, aby zrobić. Można też składać różne elementy, które złożą się na zdjęcie z łazienki, lub wybrać projekt z istniejącego modelu. W obu przypadkach, wybrany projekt musi zwiększyć funkcjonalność przestrzeni w łazience. Pomyśl o tym, kto iw jaki sposób będzie korzystać z tej łazienki, pomyśl o wartości dodanej może mieć, jeśli sprzedać swój dom, a także rozważyć, czy wybrany styl jest spójny z resztą domu.

Dokonywania pomiarów łazience

Środki do renowacji łazienkowe i rozmiary

Działanie 6. Weź udział

W procesie aktualizacji łazienka, istnieją trzy główne ograniczenia dotyczące pomiaru - ogólna wielkość łazienki często jest najmniejszy pokój w mieszkaniu; położenie rur wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych, środki meble i części do zainstalowania. Dlatego upewnij się, że masz podjąć odpowiednie kroki w każdej kategorii, przed udaniem się do sklepu. To frustrujące, aby znaleźć sklep bez dokładkę, ale to jeszcze bardziej frustrujące, aby przejść wewnątrz urządzenia z niewłaściwym rozmiarze.

Wybierz swój biznes przebudowy

remont łazienki ręki'oeuvre

7. Wybierz remontowe firmę

Jesteś poręczny i zastanawiam się, czy nie są rzeczy, które można zrobić samemu. Szczerze mówiąc, to nie jest lepiej. Poszczególne etapy są złożone i obejmują działalność w różnych branżach, takich jak hydraulicy, elektrycy, dekarzy itp Dlatego nie należy nie doceniać korzyści z umowy z firmą aktualizacji. Będziesz nie tylko zaoszczędzić czas, ale również zaoszczędzić wszelkie niedole siebie za wszelką cenę.

Sprawdź stan swojego kanalizacji i rurociągów

Rury Renowacja łazienki i węzeł sanitarny

8. Rura i instalacje hydrauliczne

Nie ma remont łazienki bez wymiany lub naprawy urządzeń, które są same w sobie osobny list - prysznic, wanna, WC, bidet, umywalka, zawory, itd. Należy również zmienić lub naprawić luster i prysznicem. Aby zmienić wygląd swojej łazienki, dlaczego nie pomyśleć o wymianie klamki, szuflad i prysznic ściany. Jeśli masz budżet, można wymienić drzwi do prysznica, które mogą całkowicie zmienić wygląd swojej łazienki.

Renowacja łazienki: Który projekt dla miejsca

Schowek remont łazienki

9. Jednostki magazynowe, szafki i półki

W większości przypadków, organizacja przestrzeni magazynowej, a ich lokalizacja jest dość złożony problem. Nawet w małych łazienkach. Szuflady i półki powinny być oba wymiary funkcjonalne, które przechowują wszystkie swoje rzeczy, gdy są umieszczone w wygodnych miejscach. Co więcej, to wszystko musi pasować do dostępnej przestrzeni i, co najważniejsze, wszystko musi wyglądać ładnie.

pokrywania ścian i podłóg

Podłoga łazienki Renowacja ściany powłok

10. Ściany i podłogi

W zasadzie, dowolny materiał odpowiedni do powierzchni ścian i podłóg, o ile jest odporny na działanie wody. Potem wszystko zależy od budżetu i stylu chcesz. Ceramiczne, marmur i granit są podstawą podłogi i ściany. Są piękne, trwałe i długotrwałe. Można także malowane cementu lub terakota, winylowa jest piękny rynek. Niezależnie od wyboru, należy pamiętać zasadniczy czynnik - siłę i materiałów uszczelniających.

wydajne i oszczędne oświetlenie

Renowacja Oświetlenie łazienkowe

11. Oświetlenie

Łazienka może stać się nie do zniesienia, a wręcz niebezpieczne bez odpowiedniego i prawidłowo zainstalowane oświetlenie. Projekt jest również bardzo ważne, tworzy atmosferę łazienki. Wolę pierwszy naturalnego światła, a następnie za pomocą sztucznego oświetlenia nie mniej niż 35 watów na metr kwadratowy.

Pomyśl o wyposażeniu i dekoracji

Akcesoria łazienkowe Renowacja

12. Akcesoria

Nie kompletna przebudować łazienki bez zastanowienia zmianę akcesoriów - nowe ręczniki i ręczniki, szlafroki, lecz również lustra, wieszaki na ręczniki, mydelniczki, różnych haczyków do powieszenia swoje rzeczy. Wszystko to przyczynia się do ostatecznego budżetu. Jeśli budżet nie jest ogromny, nowy zestaw ręczników zrobi.

Powtórz wentylację

Remonty wentylacja łazienki

13. Podział

W wilgotnym pomieszczeniu takim jak wentylacja w łazience jest niezbędna. To też jest skomplikowanym zadaniem i musi być dobrze przemyślane. Musimy wybrać odpowiedni wentylator, dobrą lokalizację instalacji i przewodów elektrycznych. Słaba wentylacja może dokonać pomieszczenia wilgotne i spleśniały łazienka, co jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Dobrze wentylowanym łazienka jest nie tylko zdrowsze, ale także w lepszym stanie, ponieważ wentylacja zapobiega starzeniu i uszkodzenia drewnianych wykładzin, mebli i izolacji.

Weź przedmiotów ekologicznych i ekonomicznych

eco remont łazienki

14. Bądź pełen szacunku środowisko

Chociaż osobiście nie są bardzo zielone, rynek zmierza w tym kierunku. Więc to jest fakt, że trzeba wziąć pod uwagę. Aby dodać zielony akcent w projektowaniu łazienki, istnieje wiele opcji, w rozsądnych cenach: toalety z oszczędzania wody, co również zmniejsza swój rachunek. Są też obrazy zwane organiczne lub VOC, drewniane okładziny, deski sedesowe zrównoważony rozwój, fair akcesoria handlowe, szkła pochodzącego z recyklingu, etc.

Renowacja łazienki: myśleć czysty

Czyszczenie Renowacja łazienki

15. Ostateczny czyszczenia

Duża czyszczenie odbywa się pod koniec pracy i wszystko idzie - wnętrze części powinny być myte w środku i na zewnątrz, wszystkie kanały, podłogi, okna, lampy i żarówki. Chociaż nie mówić na początku, czy praca była bardzo ważna, być może trzeba użyć firmę czyszczącą. To zwiększa ilość ostatecznym rachunku. Jeśli czujesz się gotowa zrobić wszystko czyszczenia siebie, należy rozważyć dodanie jednego lub dwóch dodatkowych prac w kalendarzu.

Źródło: Freshome


Wysłany przezEmilie Friedman w łazienceLike this post? Please share to your friends: