piękno

Maori Tattoo: skupić się na jego pochodzenie i znaczenie

tatuaż człowiek ramienia tatuaż ramię Maori tatuaż projekt pomysł

tatuowanie maori, lub Maori, jest częścią rodziny plemienne tatuaże. To bierze swoją nazwę od plemienia Polinezji maori, native mieszkaniec polinezyjskie narody, Nowa Zelandia.


Maori tatuaż projektowania pomysł rysunek tribal tatuaż

Maori tatuaż: skupić się na Origin, czyli niewiele więcej pomysłów na rysunki

Jest jeszcze debata w sprawie ostatecznych początków kultury polinezyjskiej i koncepcji tatuażu. Jedno jest pewne, termin "polinezyjski" zawiera wiele plemion: Marki The Samoïens się Niouens się Tongois Cook Islanders, Hawajczycy, Tahitańczycy i Maori. Wszystkie te plemiona są genetycznie związane z rdzennej ludności w niektórych częściach Azji Południowo-Wschodniej.

Azji Południowo-Wschodniej, co z kolei, Polinezja jest podregion Oceanii, składa się z dużej grupie ponad 1000 wysp rozrzuconych na Oceanie Spokojnym centralna i południowa, trójkąt obejmujący nowa Zelandia, Hawaje i wyspy Wielkanocnej.

Ludzie, którzy mieszkają na wyspach Polinezji są określane jako Polinezyjczycy i one mają wiele podobnych cech w tym języka, kultury i wierzeń.

Maori tatuaż plemienny tatuaż projekt pomysł

Maori tatuaż: spuścizną daleko przyjść

Jednak w językach polinezyjskich mogą nieznacznie różnić się od siebie, a w niektórych przypadkach są one bardzo różnią się znacząco. Są to słowa, które są zasadniczo takie same we wszystkich językach polinezyjskich, odzwierciedlając najgłębszy rdzeń wszystkich kulturach polinezyjskich. Moana (Ocean) i mana (Siła i energia duchowa) to dwa terminy, które przewyższają wszystkie kultury polinezyjskiej.

Te słowa są dość podobne i odzwierciedla pobliskie kultury polinezyjskiej z oceanem, ponieważ wierzą, że ocean jest życie.

Maori tatuaż ramię tatuaż tatuaż człowiek

Początki sztuki tatuażu w Polinezji

Historycznie rzecz biorąc, kultura Polinezji nie miał pisanie. Sztuka tatuaż został więc używany przez Polinezyjczyków, aby wyrazić swoją tożsamość i osobowość. Tatuaże wskazany status społeczny, a dojrzałość płciową, genealogii. Prawie wszyscy w starożytnej Polinezji społeczeństwa został wytatuowany.

Kapitan James Cook był pierwszą przeglądarką, aby spróbować zbadać polinezyjskiej trójkąta. W roku 1771, kiedy James Cook został zwrócony do Tahiti i Nowej Zelandii. Był pierwszym wprowadzenie „tatuaż” w Europie. W jego opowieści, James Cook opisuje zachowanie Polinezji ludzi swej drogi, nazywa tattaw. On też prowadził Tahitian nazwie Ma'i w Europie. Z Ma'i pierwsze tatuaże urodzili się w Europie.

tatuaż Maori-polinezyjski tatuaż-design-

Historia morskich?

Inna legenda mówi, że wiele europejskich żeglarzy kochał polinezyjskie tatuaże i zaczął się tatuaż. To dzięki nim, że ta sztuka rozprzestrzeniać bardzo głosować w Europie.

Obecny tradycji polinezyjskiej tatuaż tam ponad 2000 lat, jednak w XVIII wieku, Stary Testament zabrania operację. Od momentu przebudzenia w 1980 roku, wielu straciło sztuki odżyły, ale stało się bardzo trudne do sterylizacji narzędzi drewnianych i kości wykorzystywanych do procesu Tatuaże, więc Ministerstwo Zdrowia zakazane w Polinezja Francuska tatuaż w 1986 roku.

Kilku naukowców, artystów wizualnych i artystów tatuażu wspominając o odrodzenie sztuki i praktyki tatuowania Tonga.

Maori tatuaż Design tribal tatuaż projektowania

Maori Tattoo: Tonga i Samoa

To Tonga i Samoa polinezyjski tatuaż, które rosły w bardzo wyrafinowanej techniki. Wojownicy tongois były wytatuowane na kolana z serii geometryczne wzory składające się głównie z trójkątnymi wzory, paski, a także stałych rdzeni. Dla ludzi, Tonga, tatuowanie miało głęboki sens społeczny i kulturowy.

W starożytnym Samoa tatuażu również odegrała bardzo ważną rolę w duchowych rytuałów i wojny. Tatuaż trzyma dziedziczności i tym samym duchu, bardzo uprzywilejowaną pozycję. Zwykle tatuażem grupy sześciu do ośmiu osób (zazwyczaj mężczyzn) podczas ceremonii z udziałem przyjaciół i krewnych. Tatuowania Samoa wojownik zaczął wielkości i leżał tuż pod kolanem.

Maori tatuaż plemienny tatuaż pomysł człowiek

Wśród ludów Polinezji, tattooist miał bardzo wysoki status.

Jednak nie było czymś niezwykłym dla kobiety również mają tatuaże Samoa. Ale obrazy zostały ograniczone do przedmiotów takich jak seria delikatnych kwiatowych wzorów geometrycznych (zazwyczaj), rąk i dolnej części ciała.

Około 200 pasażerów i Samoa Tonga osiedlili się w rejonie Markizy. Przez okres ponad 1000 lat, jeden z najbardziej złożonych kulturach polinezyjskich ewoluowały - Marquesan.

Sztuka i architektura były bardzo rozwinięte marquins i konstrukcje zadaszeń Tatuaże, często obejmujące całe ciało, były najbardziej rozwinięte w Polinezji.

Maori tatuaż wzór tatuażu

Lokalizacja tatuażu jest bardzo ważne w Polinezji tatuaż.

Położenie tatuaż na ciele odegrała bardzo ważną rolę w Polinezji tatuaż. Zwykle associèrent lewej do kobiet i mężczyzn w prawo. Oto uproszczony obraz tego, co każdej części ciała reprezentowanego w Polinezji tatuaż:

głowa oznacza mądrości, duchowości, wiedzy i intuicji.

górnej części ciała - hojność, szczerość, honor i pojednanie.

i niższy tułów - energia, odwaga, prokreacja, niezależność i życie seksualność

plecy i ramię - siła i odwaga, a dotyczą one ludzi jako wojowników i liderów.

i ramię i siła robocza - kreatywność i tworzenie

Koru-tattoo-arm-Idee-tattoo-tribal-polinezyjski

Jakie są wzory i główne powody tatuażami Maorysów (Polinezji)?

Projekty (na zdjęciu poniżej, od lewej do prawej)

Hei-Tiki - szczęście, szczęście, płodność

Koru - nowy początek, harmonia, wzrost

Hei Matau - dobrobyt, determinacji, siły, zdrowie

Manaia - Ochronne duchowy anioł

twist prosty - sposób na życie, wieczność

podwójny skręcenie - wieczność, przyjaźń, lojalność

tatuaż tribal-tattoo-czyli-pomysły

Oraz powodów:

Hikuaua - dobrobyt, powodzenie

Pakati - siła, odwaga, męstwo

Unaunahi - waga ryb stanowiących bogactwo i zdrowie

Taratarekae - tłumaczone jako „wieloryba zęby”

Ahu ahu Mataroa - fizyczne, lekkoatletyka, nowe wyzwanie

Maori tatuaż tatuaż-man ramię

Maori tatuaż wzór pomysł Pakatipakati-tattoo-Maori-tattoo-tribal-polinezyjskikirituhi-Maori tatuaż tatuaż-idea-man-ramięMaori tatuaż projektowania z Manaiaocean-manaia-tattoo-Maori-tribal-tattoo-plemienny

Interpretacja hippie Hei Tikimaori-tattoo-czyli-ramię tatuaż Symbol rodzinyMaori tatuaż plemienny tatuaż-polinezyjski-na rodzinę tatuaż tribal-design-Maori-polinezyjski-tatoauge tiki-tattoo-tribal-Maori-polinezyjski Tribal-fish-hook-tattoo-polinezyjski tattoo-design-idea-Maori-original-plemienny tatuaż

Podwójne skrętne nowoczesna konstrukcja i interpretacja Idee-tattoo-double-spiralny-tribal tatuaż Koru-tattoo-idea-tattoo-tribal-oryginalny-design maori-tattoo-design-idea-tattoo-tribal-ramięmaori tattoo-design-model-studiumdesign

I dowiedzieć się więcej o tatuażu Maorysów, odwiedź tę stronę.


About the author

admin