Záhradné bez údržby alebo takmer: tipy a nápady – anews24.info

Záhradné bez údržby alebo takmer: tipy a nápady

hraničiace údržbu záhrady

Sekanie, prerezávanie, pleťou, zalievanie ... Tie nemajú čas sa starať o vašu záhradu a napriek tomu si sen o záhrade, ktorá robí závidieť susedovi. Neprepadajte panike!


Stále môžete vytvoriť príjemné a prispievajú k relaxačné záhrady, bez tráviť víkend vo výfukových plynoch na vašej záhrade. Tu je praktický sprievodca k dosiahnutiu svojho sna: a údržba záhrady... Alebo takmer.

Údržba záhrady: štrkové podlahy a kaktusy

Exotické kaktusy záhrada štrk

Trávnik je záhradné prvky, ktoré vyžaduje väčšiu údržbu: treba zalievať a pravidelne kosiť, a skarifikácie, hnojenie, atď. Preto, ak chcete bezúdržbový záhradu, môžete nahradiť váš trávnik s pôdokryvna rastliny, ako sú rozchodník alebo trpasličie harmančeka.

Záhradné krajina s dlaždicami, ktoré čerpajú cestu cez štrk

záhradka terén dlaždice

Aby sa zabránilo šíreniu burín, môžete vytvoriť záhradné krajinu posiatu kamennú dlažbou alebo bridlice. Za to, čo je masívny, zvažovať dekoračné trávu ako anjela vlasy alebo modré kostravy, dve rastliny, ktoré nevyžadujú toľko zálievku a bude dom hmyz pozre čipy a škodcom.

Záhradné štrk: Zen postoj

krajiny údržba záhrady

Vytrvalé pozemné kryty sú skvelé riešenie, pretože budete ušetriť pleťou, ako zalievanie a výsadba sezónne kvety. Koniec koncov, čas je vzácny a výsledok je ohromujúci! Môžete tiež inštalovať automatické zavlažovanie a zalievanie plán na začiatku alebo na konci dňa, keď slnko nie je tlieska.

ultra-moderné krajina záhradný

Zen záhradné krajiny

Prečo nie otočiť niektoré svoje zeleninové záhrady, bez veľa údržby? Existujú odrody zeleniny, ktoré môžu byť ressemés, ako rajskú čerešňa, dubový list hlávkového šalátu, špenát-jahody alebo pôdy žeruchy. Za okamih, ktorý ste práve vytvorili záhradu na dve časti.

Štrk a kamene sú postavené okolo zelenom trávniku

údržba záhrady

Štrk záhrada je ďalší účinná technika pre zníženie údržbu. Už sme venovali celú publikáciu, ale zavolajte nám staré najviac. Ideálne pre fanúšikov, ktorí nemajú čas na udržanie svojej záhrade, štrk nahradí váš trávnik a dodávajú priestoru prirodzený vzhľad ako estetický.

kamenné dosky a živé bonsaje zapálil pozemné

údržba záhrady bonsaje

Ak sa vám páči črepníkové rastliny sa ABELIA konfety je estetický a elegantný voľba. Stromy pri Catalpa stromu života a Bonsai sú výborným riešením.

Malá záhrada s betónovým nábytkom a ohniskom

údržba záhrada s ohnisku

Ak máte plot, prečo nie zdobia zimolez, popínavé rastliny, ako sú hortenzie alebo uhlie plazivej trpaslíka?

údržba záhrady s minimalistickými betónovými platňami

údržba záhrady s dlažobnými kockami

Ak chcete obmedziť frekvenciu zalievanie, premýšľať o tom, mulčovanie vaše rastliny. Ak chcete urobiť, prejdite na borovicové kôry, drevnej štiepky alebo lístia. Tento krok je dôležitý, pretože bude tiež podporovať mikrobiálnej život.

Krásna záhrada s umelým trávnikom

záhradka bez umelého udržovania trávy

Okrem štrkové záhrady, permakultúra je ďalším vysoko uznávaná technikou. Permakultúra, čo sa deje? Inšpirované prírodou, koncept sa snaží obmedziť používanie chemických hnojív, bez ktorého les rastie ľahko.

Záhrada s drevenou terasou a kvetinových truhlíkov

záhradka bez údržby drevené paluby

Vskutku, lesná pôda je domovom zvierat, baktérií a plesní, ktoré podporujú úrodnosť pôdy bez chemických zložiek. Môžete sa inšpirovať týmto pojmom vo svojej vlastnej záhrady a to funguje dobre prírodu na vás.

Garden Írsku pôsobí skôr ako útočisko v Provence

Stredomorskom štýle záhrady

Ak to nie je štrk alebo trávu, bude to byť často podlahové krytiny, ako je bridlica dlaždice alebo kameň. Rozhodnúť sa pre dosiek rôznych formátov a vytvoriť grafický a zaujímavú textúrou efekt.

Záhradné štrk a kamenné dosky pozdĺž

záhradný štrk

Môžete tiež obliekať svoje pôdy dlaždice alebo vonkajšiu údržbu dreva opláštenie napríklad masívneho dreva, preglejky alebo terasy podlahy.

Štrkové záhrady a kamenných dosiek pozdĺž

záhradka štrkové kamene ako hranice

Spracovávajú drevo dať úľavu vašej záhrady a urobiť pár kvetináče alebo jednoducho vytvoriť záhradné cestičky.

údržba záhrady štrkom

štrk záhradnej na drevenej terase

Uspokojiť vaše čuchové zmysel zvoliť byliny, ako bobkový list, rozmarín, šalvia, tymián, mäta alebo pažítka, všetky rastliny, ktoré nepotrebujú byť obnovené. Upozorňujeme, bazalkou a estragónom sa snaží odolávať nízkym teplotám.

Záhradná terasa s bazénom a búdy pokryté

Drevený záhradná terasa s bazénom

Ako sme už povedali vyššie, tráva vyžaduje veľa údržby. Ale ak chcete za každú cenu mať jedného, ​​dávajú prednosť nízke nároky na údržbu trávnika. Namiesto siatie, môžete tiež rozhodnúť pre mačiny požiadať počas prvých 24 hodín od nákupu.

Zelená záhrada je postavený okolo štrkové nádvoria

zelená záhrada okolo'une cour gravier

Za to, čo je hranica, vybrať murované plochou hranu.

Podlahová krytina vymedzuje niekoľko oblastí tejto terasy ľahko udržiavateľné

Zen záhradné podláh rôzneho

Pre bezúdržbovou záhradou, ktorá vzrušuje nechať inšpirovať na obrázku vyššie, kde rôzne podlahové krytiny sa nenechá ľahostajným.

Zriadiť mini zen záhradu pod schodmi

mini indoor Zen záhradné

Vyžadujú minimálnu údržbu, bude príjazdová cesta dosky potrebujú vysokotlakové čistenie na jar. Aby sa zabránilo profilération burina cez štrkové príjazdovej cesty, décaissez krajiny potom vmiešame do piesku k zlepšeniu odvodnenie.

Záhrada ľahké udržať štrku

malá záhrada na šotoline

Na údržbu záhradné tiež znamená bezúdržbové záhradný nábytok. Rozhodnúť sa pre drevený nábytok hniloby, PEFC alebo FSC certifikované a preto z rozumne spravovaných lesov.

Garden Path podobný schodisko

idea údržba záhrady

Zabudnite na kovový nábytok, ktorý musí byť zachovaný a pravidelne překreslil. Tiež nie plastového nábytku, ktorý nie je príliš estetický.

údržbu záhrady inšpirované japonskou minimalizmu

malá záhrada zen štrk

Konečne a čo je najdôležitejšie, pripraviť záhradu na zimu. Vyberte si zdravé listy a dať ich na kompost a vypáliť opadané lístie chorá. Poháre suché konáre, chráni krehké kríky, namažte kosačku, uložiť hadicu a byť pripravený, keď sa na jar vráti ...

Dlažby, prerušovaný záhony bez okrajov

Moderné terasa pásik


Like this post? Please share to your friends: