záhradné

pozastavená paluba – praktické informácie a nápady

visí radový RD-of-súčasný architekt

Suspendovaný Konštrukcia agregátu je definovaná ako patriaci do budovy, a majúce tvar platformy. Na rozdiel od tradičných terasou, suspendovaný chlap nie je umiestnený na prízemí, ale zaberá priestor na výšku.


Niekedy s ochranou proti slnku a dažďu v tvare strechy alebo pergoly, takmer nevyhnutne má zábradlie. Jej funkcia je, samozrejme, k ochrane užívateľov priestoru. Efektné, suspendovaný druh terasy je súčasťou architektúry mnohých moderných domácnostiach. Pre niektorých to je originálne voľbou pre organizácie vnútorného priestoru. Pre ostatné, to je jediný spôsob, ako si na krátku chvíľu terasou. V skutočnosti,

suspendovaný terasa je správne riešenie

prijímať do domu postaveného na nejakom klasickom poli. To je najmä v prípade tých, ktorí nemajú dostatok plochý priestor pre stavbu klasického terasou. Ale bez ohľadu na to, prečo si myslíte, že sa rozhodli túto formu štruktúry. Pozrime sa, aké sú jeho výhody a nevýhody!

Aké sú výhody zavesené palube?

Terasa pozastavená drevo moderné-pool-rozvrhnutie

V nadväznosti na zavesenom moderné terasou ponúka niekoľko nezanedbateľné výhody. Po prvé, stavba tohto druhu je všeobecne podporovaný pilierov alebo chodúľoch. Takže si môžete vychutnať vonkajší priestor dostatočne priestranný, ale aj značný priestor pod budovou. Jedná sa o ideálne miesto pre vybudovanie záhrady alebo na parkovisku!

visí radový RD-of-luxus, moderná architektúra

Z toho istého dôvodu je toto prerušené konštrukcia má ďalšiu výhodu: je úplne oddelený od záhrady. V dôsledku toho, v podstate má dve odlišné vonkajšie priestory. A môžete priradiť rôzne funkcie!

terasa de reve a drevená-house-of-luxusné-Idee

Ak chcete rozšíriť rovnakú myšlienku, suspendovaný typ terasa ponúka nádherný výhľad na prírodné prostredie budovy. To je dôvod, prečo je súčasťou architektúry domov a moderných víl, a to najmä tie, ktoré sa nachádza mimo veľkých mestských centier. Mať dom s veľkou terasou je teraz mimoriadny výhľad na výhľadom na more, more alebo hory.

house moderné terasa odpružené-design

A potom, keď to zaberá väčšiu plochu, táto oblasť ponúka vonkajšie životné možnosti naozaj krásne. Tak, to môže ubytovať záhradnej miestnosti alebo jedálenský kút sa nachádza na rovnakom konci terasy. Alebo, pre tých s väčším rozpočtom, infinity bazén v štýle bazéne, ako je ten na obrázku vyššie poskytované Ensamble Studio.

Moderné terasa-balkón odpružené-idee-deco

Ale hlavná výhoda visí terás zostáva, že sú navrhnuté tak, aby sa prispôsobila neobvyklý terén. Vonkajšie pohľady, malé priestory a záhradách na niekoľkých úrovniach poskytujú ideálne prostredie pre štruktúry tohto typu.

Osvetlenie terasa-vonkajšie-visí-pool

Ale nesmieme zabúdať ani na skutočnosť, že na rozdiel od terasy domu na nohách, visí typ, ktorý je úplne nezávislý od poveternostných podmienok, ktoré majú vplyv na zem. Výsledkom je, že nie je ovplyvnená vlhkosťou a bahnitých pôd.

Existujú nevýhody zaveseného palube?

house-moderný architekt terasa-balkón odpružené

Nevýhodou strane, to je jedna vec, ktorú si uvedomiť: typ zavesenia terasy je pomerne drahý, aby sa dosiahlo. V cene je poskytnúť v podstate závisí na veľkosti konštrukcie a materiály, ktoré vám pomôže. Nižšie sú uvedené niektoré praktické informácie o cene stavby.

terasa-house-pool-suspendovaného palubovky

Pre zavesené drevenú podlahu, budete musieť rozpočet medzi 200 a 500 eur za meter štvorcový. Pre porovnanie, bude betónová konštrukcia požiadať medzi 200 a 350 eur za meter štvorcový.

terasa poschodí-house-moderné presklené bay

Vysoké ceny vysvetliť, prečo tento druh terasy zostáva menej časté riešenie v moderných domácnostiach.

suspenduje paluba zábradlia sklami

Povaha suspendované terasy nie je ani zďaleka bežné, to vyžaduje starostlivé plánovanie. Je preto veľmi vhodné poradiť sa s odborníkom, ako pre vytvorenie svojho plánu pre jeho realizáciu. To je ďalší aspekt, aby zvážila, než sa konečne rozhodli pre tento typ paluby.

Aké sú kroky na zabezpečenie pre rozptýlené radový dom?

terasa pozastavená moderného dreveného obloženia-nápady

Po prerokovaní hlavné výhody a nevýhody suspendovaného terasou, určiť, aké kroky je čakal, že hrá tento typ konštrukcie. A, predovšetkým, na vedomie, že z právneho hľadiska je slnečná terasa je stavba o rozlohe viac ako 9 metrov štvorcových. Spodné stavby sú vnímané v poradí, rovnako ako balkón.

Villa de luxe-pool-terasa-izbový-bay vtree

Okrem toho v súvislosti s terasou, ktorý chcete pridať do existujúceho domu, berú do úvahy tri prípady. Prvá sa týka konštrukcie medzi 5 m² a 20 m². Tu, výkaz práce, ktoré majú byť uložené u príslušných orgánov.

suspenduje paluba náter drevo dom architekt

Čo sa týka štruktúry viac ako 20 metrov štvorcových a menej ako 150 metrov štvorcových, budete potrebovať stavebné povolenie. A napokon, ak máte v pláne budovy nad 150 m², na vedomie, že by ste mali dostať stavebné povolenie a obráťte sa na architekta.

Aké materiály pre moje slnečnej terase?

Rozvrhnutie nápad, terasa betónu odpružené-small-house

Ako sme už uviedlo, materiály použité pre konštrukciu zaveseného terasy, spolu s povrchom, určiť jeho konečnú cenu.

Plan-house-pool-design osvetlenie, vonkajšia terasa

Okrem toho, materiály aj vplyv na vzhľad štruktúry, ako to sa pripojí k prednej časti domu a teda celý váš domov. Tak veľa dôvodov, prečo sa učiť vopred o tomto aspekte!

terasa-design-modernou architektúrou dom

V súčasnej dobe najčastejšie používané materiály pre výstavbu moderného terasa pozastavené typu sú drevené a betónové. Nižšie sú uvedené niektoré užitočné informácie o oboch možnostiach.

Prečo si vybrať drevenú terasu pozastavený

terasa drevo pozastavená-house-chata-mountain

Drevo je materiál použitý pri stavbe rodinných domov od začiatku času. Ak zostane populárne dnes, pretože je ľahký prístup, pohodlné a ekologické. Pokiaľ ide o zavesenú drevenú terasu, zdá sa, ako moderné a šetrné k životnému prostrediu konštrukcie. Lahodí oku, je tiež odolné a praktické pre užívateľov.

visí terasa bazéna infinity bazén palubovky

Čo je dobré vedieť: suspendovaný drevená terasa musí byť pravidelne udržiavaná. Liečba tohto prírodného materiálu pomôže zabrániť vyblednutiu a šediveniu materiálu.

terasa drevo vonkajšia-kuchyňa, balkón, bola pozastavená

Bolo by to tiež spôsob, ako zabezpečiť, že ste prijal všetky potrebné opatrenia proti hmyzu, ktoré napádajú organické povrchy.

terasa-betón-sklo-fasády-house-wood

Tieto druhy dreva používané pre vonkajšie drevené paluby konštrukcie sú z výroby v Európe a exotických krajín.

visí radový dom moderné Photo

Prvý z nich, ako je borovica, jedľa a duby, sú oveľa dostupnejšie. Môžu však požadovať zvláštne zaobchádzanie odolávať aj do vonkajšieho prostredia.

v druhom poschodí terasa zasklená bay

Čo sa týka exotických drevín, ako je IPE a teak, je známy pre jeho dobrú odolnosť voči vlhkosti a výbornú tepelnú odolnosť a poveternostným vplyvom. So všetkými týmito výhodami, drevo je trend materiál pre realizáciu moderné sedacie zaveseného typu.

Betón terasa, moderné riešenie pre vonkajšie

betónová terasa visiace-photo-house-moderného

Ostatné moderné terasa dizajnu variant s tendenciou povlakom: betón. Charakterizované odporom a celý život za to drevo, betón je tiež recyklovateľný. Z tohto dôvodu sa jedná o materiál, ktorý apeluje na obavy o ochranu planéty, ktorí chcú investovať do udržateľného výrobku.

house-suspendovaný terasa-vonkajšie-rozvrhnutie

Niekoľko povrchové úpravy betónu ponúkajú niekoľko možností prispôsobenia. Leštený betón, čo je zmes vápna, piesku, ílu a živice v kombinácii s vodou, prosím tých, ktorí milujú priemyselné štýl. Čo sa týka lešteného betónu, to funguje konkrétne dať povrch jasný a elegantný efekt.

Model-home-moderné vonkajšia terasa-nápady

Betónový tiež požičiava seba k prispôsobenie podľa farby. Toto je známe ako farbeného betónu, získané pridaním minerálne a farebné tužidla. Nehovoriac o konkrétnej možnosť brúseného, ​​ktorý je charakterizovaný svojím textúrovaným povrchom opatrené liečbe nekovových kefy. Non-slip, tento povlak je vynikajúcou voľbou pre vývoj vonkajšieho priestoru.

terasa dreva moderná architektúra-house-pozastavený

Jedinou nevýhodou suspendované betónové terasy: realizácia tohto povlaku je trochu zložitejšie. Najlepšie by bolo kontaktovať profesionál, takže rendering splní vaše očakávania. To tiež pomôže vyhnúť sa nepríjemným prekvapeniam (napríklad praskliny náteru).

Viac možností vlastného krajinárstvo

Rozloženie visiace terasa bazén salónika záhrade

Pre všetky tieto nápady zaveseného typu na terasu, tiež pridať personalizácie riešenie radom doplnkových prvkov.

terasa moderné odpružené pergola-wood

Podlaha, telo stráže, pergoly, náterové farby a zelených plôch dodá vašej vonkajších priestorov konečný vzhľad a zvyky.

house-of-luxusné odpružené-pool-deco-vonku


About the author

admin