Brico

Kompostér apartmán: jednoduchý, ekologický, praktický

Kompostér dom majstrovanie idea vnútornej kompost

ako urobiť kompostér byt ? Ak chcete znížiť množstvo odpadu a prijať opatrenia pre životné prostredie, majú kompost doma, je nutnosťou.


"Najlepší" kompostéry v Európe sú Rakúsko, Nemecko, Belgicko a Holandsko. Francúzsko nie je ďaleko. Kompostovanie prax už dlho vyhradené pre šťastné majiteľa záhrady. As počet mestských záhradníkov rástol a malý balkón kompostéry sa objavili. Postupne sa vďaka aktivátor na báze mikroorganizmov, domovy teraz mohol dovoliť inštalovať kompostéra v ich kuchyni bez zápachu. Hallelujah!

kompostéra majstrovanie plochý vnútorný myšlienka

Dnes, recyklácia a kompostovanie odpadu je veľmi bežná prax. Ak chcete byť súčasťou týchto ekologicky zodpovedné občanov, pozývame vás vziať čas spoznať etapy realizácie kompostéra bytu samotného, ​​jeho potrebám a jeho údržbu. Mať domáce kompostér umožňuje znížiť odpad z domácností o 30%.

Byt kompostér vnútri vermikompostování

Kompostér Kompost idea vnútri bytu

Je kompostér vhodná pre mňa? Iba tí, ktorí nemajú jesť ovocie a zelenina môžu cítiť vylúčené. Nepotrebujeme záhradu alebo balkón, môžete mať kompostéra v kuchyni bez zápachu alebo nepríjemné prekvapenie. Kompostéru je pohodlné a šetrné k životnému prostrediu riešenie až dlhodobom horizonte. To nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu, stačí zmiešať sa čas od času.

Kompostér byt drevo kuchyne

Aké sú súčasné modely kompostéra? Medzi najčastejšie model a najpoužívanejšie sú trajektom. To môže byť v sile alebo v sude, a je vyrobený z plastu, dreva alebo polystyrénu. To je zvyčajne predáva v súpravách v obchodoch. Tam sú tiež otvorené kompost, ktoré sú vhodné pre veľké vlastníkmi záhrady. Pre obyvateľov miest, ktorí chcú umiestniť kompostéra v ich kuchyni alebo balkón, existujú dve riešenia - bez kompostu alebo červa kompost. Ten druhý sa nazýva Vermicomposter alebo vermicomposter. Existuje niekoľko modelov Vermicomposter - vertikálne, horizontálne, jeden zásobník alebo viac zásobníkov.

Rozdiel mať alebo nemať na kompost v ich kompostéra je v dobe rozkladu. Worms urýchliť proces kompostovania. V prípade, že myšlienka má zásobník s kompostom červami nemajú pokúšať vás, nebojte sa, nie ste sami! Mnoho ľudí začať s malým kompostéri oslobodiť a funguje to rovnako, verte! To jednoducho trvá trochu viac trpezlivosti. Ak máte recyklovať organický odpad dobré neriskujete nepríjemných pachov.

Kompostér vnútri bytu do kompostu

Prírodné technické vermikompostování spočíva v umiestnení v kontajneri (komposte), červov pôdy (dážďovky), ktoré sa živia na organický odpad. Dážďovky jesť ekvivalent svojej hmotnosti organického deň hmoty. Delí svoj odpad pre vás. Worms pôdy preferujú teplotu +/- 20 ° C Po fáze trávenia, odmietajú materiál bez zápachu, konzistencie pôdy s názvom Vermicompost. Dávajte pozor, aby Temperaure vo svojom byte nestúpne na viac ako 40 ° C, červy už nebude nažive. Vskutku, teplota zostáva relatívne konštantná byt, ktorý je ideálnym miestom pre nich vyvinúť optimálne.

Kompostér byt k myšlienkeByt kompostér do kompostuzalievanie kompost do bytu

Nákup alebo výroba?

Nákup alebo vykonať sami, v závislosti na želanie každého a všetkých. Existuje niekoľko firiem, ktoré predávajú za rôzne ceny. Niektoré kompostéra modely, najmä tých z plastu, sú menej šetrné k životnému prostrediu než ostatné, tie z dreva. K dispozícii je samozrejme tiež výrazný cenový rozdiel. Kompostéru všetko vás stojí od 30 do 130 eur a viac.

Kompostér byt recup interiéru myšlienkeKompost-idee-apartment-interiér

Niektorí ľudia hovoria, že vodca trh kompostéry je Ecovho. Jedná sa o spoločnosť, ktorá predáva rôzne ekologicky šetrné výrobky, vrátane zásobníka, ktorý nainštaluje kompostéra byt v jej kuchyni. Tieto Truffaut spoločnosti Rustica, Leroy Merlin tiež predávajú. Leroy Merlin, ešte 60 litrov kompostu, z umelej hmoty, cenené na 38 eur. K dispozícii sú modely okrúhle, štvorcové, obdĺžnikové. Zvoliť si formu, ktorá najlepšie vyhovuje vašej kuchyni alebo balkón, konať! Vyhnúť kompostéry z PVC a kadmia, ak si chcete kúpiť jednu, vybrať tie, vyrobené z recyklovaného plastu.

Kompostér-kuchyňa-interiér-idea byty

Zakúpte si kompost všetko alebo vykonať sami, je možné čokoľvek. V skutočnosti, aby si sám nevyžaduje nákup a vy ani nemusíte byť skúsený údržbár.

Kompost byty-DIY nápady-inside

Natasha green Echos odporúča krytý Vermicomposter vyrábaný firmou The Box Earth. Toto interiérové ​​kompostéru bol vyvinutý a vyrobený v Lotrinsku vo Francúzsku. Je navrhnutý v dreve s kolieskami pre jednoduchú manipuláciu. Skutočnosť, že mu dal drevo na prvých pozíciách v rebríčku kompostéry ekológov. To bolo navrhol francúzsky pár, Jeremiáš a jeho manželka Amanda, ktorí žijú v Nancy. Chceli vytvoriť riešenie pre ceulleux ktorí nemali terasu alebo balkón do kompostu ich domáceho odpadu doma. Spočiatku Jeremiah myslel, že ste musel mať zručnosti BRICOL, aby sa sám drevený kompostéra. Po nejakom výskume, si uvedomil, že bol jednoduchší, aby to, čo veria. To je, ako sa prvý Vermicomposter Krajina Box narodil ...

Balkón kompostér nápady-inside-Apartment

A áno, pre tých, ktorí nechcú plastový kompostér, ale necíti schopný vykonať lese sami, La Boîte à Terre je nádherný riešenie. Pre viac informácií a objaviť svoje ekologické výrobky, navštívte ich online obchod *.

Kompost-idee-interiér bytu kuchynská linka

Make seba, je celkom jednoduché. Skúste použiť zariadenie na rekuperáciu do kompostéru 100% zelenú! Tvorba kompostéru je jednoduchý. To možno vykonať pomocou kvetináč s plastovou perforovaným dnom. K tomu budete potrebovať dva taniere, zalievanie pôdy a pôdy. Dali sme jeden nad hrniec tanierik zbierať kompostu kvapalinu (s názvom červ čaj) a používame druhý kryt tanierik. Je samozrejme, miesto hrnce, používať koša alebo vedro bude prerazeniu dna. Odporúča sa tiež preraziť odpadky po stranách, takže je kompost dobre vetrané.

Kompost-nápady-outdoor-záhrada-to-vermikompostování

Už ste niekedy počuli o Jean-Jacques Fasquel - muža, ktorý inštaloval kolektívne kompost v centre Paríža?

Kompost-nápady-DIY byty

Súčasťou bytu je balkón kompostér?

Veľmi dobrým riešením, ak máte jeden. Potrebujeme váš balkón kompostér je vždy umiestnený v tieni a pevne uzavretom, keď sa nepoužíva.

kompost Zahrádka mimo-diy-to-vermikompostování

Správne ingrediencie pre kompostéra

Aké sú "dobré" ingrediencie pre úspešné kompostu? Takmer sú povolené všetky rastliny pre domácnosť a organický odpad. Ovocie, zelenina, peeling, stopiek, kukuričných klasov, sušené ovocie, vaječné škrupiny, čajové, kávové usadeniny. Dajte si pozor na cesnaku šupky, cibuľa, šalotka, ktoré voňajú príliš silný. Papiera a lepenky sú vysoko odporúčané. Musia byť vopred navlhčený. Nie je vhodné, aby vo svojom kompostu akýkoľvek druh mäsa a rýb odpad, pretože majú veľmi silný, nepríjemný zápach. A všetky druhy mliečnych výrobkov, citrusových a rebarbory ​​sú zakázané.

Kompost-idee-apartment-vermikompostování

Niektoré odpady spočíva rýchlejšie ako ostatní. Škrabka na zemiaky, avokádo koža sa pomaly mení. jablko lúpe je, uhorka, cuketa sa rýchlo mení, napríklad. Za normálnych okolností to trvá štyri až šesť mesiacov, aby sa váš odpad do kompostu. Všetky non-organický odpad je zakázané: plast, kov a ďalšie.

Kompost-idee-diy-mimo-vermikompostování

Veľké kusy odpadu sa neodporúčajú. Menšie odpad, tým lepšie je to pre vaše kompostéra. Všeobecným pravidlom je nikdy dať viac ako 25% z rovnakého odpadu do kompostéru.

kuchynské kompostéra-nápady-apartment-interiér

návod na údržbu

Kompostéru nevyžaduje veľkú údržbu. To jednoducho trvá na rozruch príležitostne. V miešaní sa tam bezpochyby nepríjemný zápach, ktorý vzniká, ale to je súčasť hry. Ak máte otvory po stranách, pravdepodobne to nebude mať žiadny zápach. Zmes umožňuje dobré okysličenie a homogenizácii kompostu odpadov. Ak chcete urýchliť proces fermentácie, môžete pridať prírodné aktivátory, ako sú červy Eisenia Andrei pôdy. Môžete ľahko nájsť a kúpiť online alebo v rybárskych obchodoch len niekoľko eur. Títo malí tvorovia reprodukovať veľmi rýchlo, takže budete potrebovať iba dve krabice. Príležitostný zavlažovanie zvyšuje výkon kompostovanie. Či už sa hodiť nový organický odpad, zvážte hádzať nejaké zalievanie pôdy na vrchole.

majstrovanie-kompost-apartment-interiér

Kompostovanie umenie je pre každého.

Swarthmore ballot-kompost-idee-apartment-interiér-kutilstvoV hromadách alebo v silách

Všeobecne platí, že existujú dva základné spôsoby, ako kompost: v hromadách alebo v silách. Pokiaľ máte záhradu, môžete si dovoliť kompostu. Ak máte malý priestor, balkón, kde chcete na kompost vo vašej kuchyni, potom prístup silo bude najvhodnejší pre vás. Veľkou výhodou silá kompostovania je, že to zaberá menej miesta. Nezáleží na tom, či váš kompost je vo vnútri alebo mimo vášho domova, musíte nikdy nenechal suchú a stojaté vody a kryt. Vlhkosť a ventilácie sú dôležité.

Kompost byty-interiér-predstavyČierne zlato záhradníka

Vedeli ste, že kompost je často nazývaný čierne zlato záhradníka? Proces transformácie odpadkov výsledkom je hnojivo, prírodné a vynikajúcu kvalitu. Kompostované organická hmota bude vaše rastliny zdravšie a odolnejšie voči chorobám. Viac kompostu vás z rôznych prvkov, najviac kompost je hnojivo. Degradované mikroorganizmy, organické látky sa premení na látku bohatú na živiny. Niektorí ľudia radia mať dve kompostu. Keď je kvasenie dokončené v prvom zásobníku, vyplňte druhý.

Kompost, hobby-nápady-apartment-interiérKompostovanie vo svojej záhrade

V našom predchádzajúcom článku na túto tému, sme študovali, ako vytvoriť kompost záhrada s drevenými paletami. Ak ste spokojní majitelia domov a záhradu, nájdete v našej publikácii sa objaviť vo všetkých fázach jeho implementácie predloženej Nicolas.

nápady-kompost Záhradnícky-diy-vonku
Kompost-Apartmán-nápady-metal-insideMalý kovový kompostér byt
Kompostér-apartment-DIY-idea-interiér

Kompostér-kuchyňa-apartment-interiér-ideaComposter plochý plastový praktický tvar Kompostér-idee-interiér ApartmentComposter byt v plastovom zásobníku Kompost-idee-interiér-kuchyňa vermikompostováníMyšlienka malého kompostéra bytu
Kompostér-apartment-ideeRecyklovať je pôsobiť na životné prostredie

Kompostér byt v priehradke

Kompost byty-interiér-predstavy

Kompostéru square drevený domPloché kompost-Idee-diy-vermikompostování


About the author

admin