krása

Maori tetovanie je odhalené. Odhaliť jeho význam a jeho histórii!

Maori tetovanie muž fremme mienené-nápady-motiv-tribal

Maori tetovanie (alebo Maori) je súčasťou kmeňové tetovanie skupiny. Jedná sa o typ tela antického umenia, ktorá je vynájdený ľuďmi Maori, rodnom Novom Zélande. Stali veľmi populárne dnes, tento typ kmeňové tetovanie má bohatú históriu, špecifickú techniku ​​a vzory zodpovedný za hlbokú symboliku.


Umenie Maori tetovanie je považovaný za posvätný

podľa polynézskych ľudí. Tieto funkcie symboly sú v súčasnej dobe prijaté ako dôvody pre tetovanie módne mužom a ženou. Nosenie takého tetovanie už nie je vyhradené pre členov komunity Maori. Ale história a kmeňové tetovanie významy sú rovnako vzrušujúce. Pre tých, ktorí sú zvedení Maori tetovanie, ponúkame špeciálnu funkciu, o tento druh umenia tela. To sa zoznámi s históriou a významom Maori tetovanie a pomôcť im vybrať najlepšie návrhy.

Krvavá história objavu Maori tetovanie

Maori tetovanie significiation-pikoura výstrihom žena

Objav tetovanie Maori a jeho vzrušujúce vzory začína expedície britského prieskumníka James Cook. Cestovanie v oblasti Polynézia v 18. storočí, sa zoznámil s umením polynézskej tetovanie. Je to James Cook pripísať zavedeniu slovo "tetovanie" (tetovanie v angličtine) v európskych jazykoch. Príliš, musia naše znalosti o typických Maori motívy.

Maori tetovanie-tattoo-história-header-tribal-motívom

Neskôr, cestovanie a dobytie tejto oblasti Európania sa zvýšil záujem o túto formu sakrálneho umenia. Konflikty medzi domorodcami a Európanov nútení Maori k výmene hláv tých, ktorí zomreli v boji o zbrane. Tieto hlavy boli zdobené tribal tetovanie ľudí je aj úcta k tradícii. Tak Európania mali možnosť preskúmať podrobnosti o tetovanie Maori a jeho symbolov.

Aký je Maori tetovanie význam a prečo to bolo tak dôležité?

Maori tetovanie znamenať-vzor rameno

Maori ľudia považujú tetovanie symboly a posvätné. Maori tetovanie význam je medzníkom v živote člena komunity. Preto je rituál a riadi osobitné pravidlá. V Maori, prvé kmeňové tetovanie sú vyrobené v čase dospievania.

tetovanie, Maori-tattoo-dos-idea

Maori tetovanie má svoj vlastný slovník a symboly nabité význam. V skutočnosti ide o to, ukázať schopnosť tetovacieho umelca, ale aj bohatú kultúru polynézskych ľudí. Symboly nie sú vyhradené len pre mužov; oni sú tiež nosia ženy.

Polynézskej legenda o vzniku maorské tetovanie

Maori tetovanie man-dos-tribal-tattoo

Pre Maori tetovanie, tá Moko hovoria, vedie svoj pôvod v podsvetí. Podľa legendy, mladý bojovník volal Mataora, sa zamiloval do princeznej podsvetia, Niwareka. Obaja boli zosobášení, ale po chvíli, bojovník je nezdvorilé jeho manželky. Potom utiekol do podsvetia so svojou rodinou.

idee-tetovanie-tribal-tattoo-man-Maori rameno

Ak chcete získať späť srdce jeho krásna, Mataora bojovník bol nútený zostúpiť do podsvetia. Je to tu, že otec princeznej Niwareka ho naučil umenia Maori tetovanie, než zladenie oboch milencov a poslať ich na dennom svetle. Na jeho návrate, bojovník bol schopný sa naučiť celú Maori komunitného umenia tá Moko.

Tetovanie a časti tela Maorští, na ktoré bol aplikovaný

tetovanie, Maori-história vzory

Maori tetovanie je považovaný za posvätný, ľudia na sebe to. Z tohto dôvodu sa zdobia najposvätnejšie časť tela, ktorá je v čele Maori. Muži nosili tetovanie na tvári. Obrazy, vykonané v čiernom, sa môže vzťahovať na celú túto časť hlavy. Pokiaľ ide o ženy, ktoré nosili ich kmeňová tetovanie na brade, pery a nosovými dierkami.

Maori tetovanie-woman-face-tetovanie-tribal-tradičné

Okrem toho u mužov, symboly maorské tetovanie ozdobená iných častí tela, ako chrbát, zadné a nôh. Ženy mohli ozdobiť svoje paže, krk a stehná.

Charakter, motívy a význam pôvodnej maorské tetovanie

Maori tetovanie-design-tetovanie-idea-arm-man

Ako sme si povedali, že Maori kmeňové tetovanie sú posvätné. Z tohto dôvodu je proces tetovanie sám je sprevádzaný niekoľkými obrady. Tie sa týkajú spôsobu kŕmenia, postoj pred, počas a po procese tetovanie.

Maori tetovanie žena back-tribal-tatttos

Okrem toho sa Maori tetovanie bol všeobecne celkom zložitý. U mužov tváre tetovanie bol spôsob, ako ukázať svoje sociálne postavenie a že ich rodín. Všetci ľudia nemajú prostriedky k dovoliť takéto body art; to bolo vyhradené len pre tie vysoké hodnosti.

Maori tetovanie-žena-muž-dôvody mienený

Kódex známy umelci tetovanie uvedené pravidlá pre pôvodnú maorskej tetovanie. Časť tváre bol vyhradený pre históriu vytetované muža (v rodine matky a otca); ostatné plochy je znázornené svoj vlastný úspech a úspechy.

Proces maorskej tetovanie môže byť komplikované a veľmi bolestivé

Maori tetovanie, tetovanie, tradičný význam

Tieto Maorovia uvedomili tieto kmeňové tetovanie nie s ihlami, ale s nožmi a nožnicami zo žraločej zubov, kostí a kameňa. Je preto pochopiteľné, prečo postup maorské tetovanie bolo vo väčšine prípadov veľmi bolestivé.

Maori tetovanie back-pozemok-idea

Tento proces prebiehal v dvoch etapách. Prvý z nich bol znížiť kožu ostrými nástrojmi; Druhou funkciou bolo zaplniť oblasti takto získané atramenty.

Maori tetovanie-arm-woman-man-idee

Ďalšou možnosťou je využiť ponorila do prírodného pigmentu nožnice. Ten sa potom zavedie do kože pomocou paličku použil nožnice.

Maori tetovanie muž rameno mienený

Pokožka reaguje s týmito nástrojmi bol ozdobený prírodnými farbami. Tieto zamestnanci tvár boli čierne (od uhlie); pre ostatné časti tela boli jasnejšie prírodné pigmenty.

Dôvody a Maori tetovanie muž a žena symboly a ich význam

meni-tattoo-Maori-Manaia-black-pattern

Maori tetovanie má širokú škálu vzorov a symbolov, z ktorých každý má špecifický význam. Okrem izolovaných vzorov existujú aj zložitejšie symboly, ktoré kombinujú niekoľko dôvodov. Ich úlohou je rozprávať príbeh v súhrne. Nižšie uvádzame odhaliť Maori tetovanie znamenať pre oba typy kmeňové tetovanie.

Maori tetovanie muž a žena Popular Dôvody

tribal-tattoo-Maori arm-ta-Moko

špirála povedal Koru, je vzor, ​​ktorý označuje začiatok, rast a harmóniu. Toto tetovanie znamenať Maori je do značnej miery založený na papradie list že špirála je štylizovaný spôsobom.

tribal-tattoo-mandala-woman-arm

háčik a ryby, Hei mata nazýva, sú symbolickým spôsobom reprezentovať prosperity. Tento význam pochádza zo skutočnosti, že ryba bola typické jedlo z Maorov. Bohatosť pokiaľ ide o potraviny bol tak úzko súvisí s prosperitou jednotlivca, ale tiež, že komunity.

Tetovanie, tribal-Maori-motiv-woman-arm

Okrem toho, ryby a hák sú obrázky vzťahujúce sa k zdraviu a sile. Vzhľadom k prirodzené prostredie rýb, ale aj symbolizujú cestu na mori.

Maori tetovanie-woman-rameno-back-kvetinovým vzorom

jednoduchý uzol Maori je vzor, ​​ktorý naznačuje, život a jeho etapy. Je tiež symbolom večnosti, ako je ten, ktorý je bežný v západnej kultúre.

tetovanie, Maori-znamenať-idee-tetovanie

dvojitý uzol alebo trojité Je to spôsob, ako znázorňujúci spojenie dvoch osôb alebo oboch komunít. Vypožičaní myšlienku večnosti k predchádzajúcemu modelu, tieto uzly predstavujú odbory na celý život. Je to perspektívny spôsob, ako opísať priateľstva a vernosti.

Ešte tradičné maorské tetovanie pre ženy a mužov
Tetovanie, tribal-motív-Mahora-idee-mandala

Pakati tetovanie, tiež povedal, psov, je typický vzor pre mužov. Je spojená s bojovníkmi boja, odvahy a sily.

Vzor hikuaua ​​hovorí tail makrela, Jej úlohou je zastupovať oblasť Taranaki. Jedná sa o časť Nového Zélandu príbuzný myšlienke prosperity.

Maori tetovanie vzor rameno mienený

rybie šupiny, unaunahi, sú symbolom pripojené k hojnosti a dobrom zdravotnom stave.

Vzor ahu ahu Mataroa, reprezentovať pomocou série zvislé čiary uzavretý v rámčeku, je spôsob, ako Maori ukázať talent a úspech osoby, pokiaľ ide o fyzické testy. Všeobecnejšie povedané, tento motív predstavuje tiež výzvy.

Maori tetovanie-rukávy-tribal-tattoo-idea

Taratarekae vzor je ľahké rozpoznať, pretože predstavuje žraločie zuby uzavreté v rámčeku. Ako malý hádať, jej symbolický význam je spätý s nebezpečné ryby.

Ďalšie fotografie Maori tetovanie významu

Maori tetovanie žena náramkové nápady

Okrem týchto dôvodov je Maori zvykom predstavovať dve zaujímavé obrazy, na Manaia a Hei-Tiki. Tu rozlúštenie ich významy:

ta-Moko-tatouge-Maori-foot-tribal-tetovanie

Vzor volal Manaia je mýtické zviera, ktoré má vtáka hlavu, telo človeka a chvost ryby. Tento zaujímavý tvor symbolizuje duchovné opatrovník osoby. Vzhľadom k jeho atribútom, má silu vo vode, na zemi i vo vzduchu.

tetovanie, tribal-Polynézia-round rameno

Vysoké školy-tiki motív je inšpirovaný vzhľad talizman Maori. Zdá sa, že predstavujúľudského embrya a je známy ako ložisko šťastie. Jeho tvar je tiež spojená s symbolike plodnosti.

Význam kmeňové Maori tetovanie sa skladá z niekoľkých motívov a štylizované rozprávanie

tetovanie rameno-žena-vzor-Maori

Maori tetovanie sú tiež charakterizované existenciou niektorých kombináciách vzorov a obrazov s hodnotou štylizovaných príbehov. Tu sú štyri najznámejšie:

Maori tetovanie muž rameno-rameno model

Tribal tetovanie Te Ora O Maui je inšpirovaný príbehom mýtické postavy, Maui. Bol by sa objavil krajine na Novom Zélande (tzv Autearoa). Vhodený do mora svojej matky, ktorý si myslel, že je mŕtvy pri pôrode, dieťa zachránil vlnami. V jeho mladistvom veku získal úžasné schopnosti a jeho život bol poznačený obrovským úspechom.

Maori-tetovanie-tribal-sun-man rameno

Maori tetovanie hovorí: Pikorua líči námorné a pozemné. Je to spôsob, ako ukázať rast a život.

tattoo-man leg-design-tribal-tattoo

motívom Nga Hau E WHA ilustruje štyri rohy na svete a štyri vetry. Okrem toho, že doručí správu dodržiavanie božských síl a ich všemohúcnosti.

Maori tetovanie-arm-man-tribal motívy

Tribal tetovanie Timatanga má temný pôvod a jej význam je nejasný. Zdá sa, že predstavujú rodičia a deti a ich spoločný život, a keď sa ich cesty rozchádzajú.

Maori tetovanie muž a moderná žena

idee-Maori tattoo-arm-Tatto-tribal-Polynézia

S ľuďmi Maori, tetovanie bolo na dlhú dobu neodmysliteľnou súčasťou ich kultúry a ich životný štýl. Dnes je tradícia získať kmeňové tetovanie pokračoval s nejakým upevňovacím podpísať v tradičnej kultúry Nového Zélandu.

vzor, ​​tetovanie, Maori-face-man

Dnes, Maori tetovanie je tiež populárne medzi ľuďmi z rôznych prostredí, ktorí obdivujú tradíciu kmeňová tetovanie. Nosia ženy a muži na celom svete, sú tieto tetovanie nemusí nutne rešpektovať starobylej princípy maorskej kultúry.
ta-Moko-Maori tetovanie-foot-idea-motívom

Málokedy nosí cez tvár Moderné Maori vzor slúži ako nápad muž a žena tetovanie na pažiach, chrbte, nohy, ale aj na iných častiach tela. Profesionálne tetovanie umelci často berú tradičné vzory; Avšak, tetovanie môže tiež obsahovať prvky z iných kultúr.

Maori-tattoo-krk vzor-Polynézia-tribal

Ak si chcete užiť Maori tetovanie, zvážiť hodnotu správy, ktorú chcete doručiť. Niektorí ľudia jednoducho do seba zamilujú polynézskych motívov; že nemusí nutne mať osobitnú správu zdieľať. Iné sú priťahované zložitosťou Maori motívy a ich významov. Majú tendenciu robiť rozsiahly výskum pred výberom vzorov, ktoré im najlepšie vyhovujú.

Maori tetovanie žena náramkové tribal pattern

Váš prístup k maorské tetovanie tiež určí, ako sa bude blížiť proces samotného tetovania. Ak ste viac do prvej kategórie, môžete sa obrátiť na profesionálne tetovanie, ktoré je len oboznámený s Maori motívmi. Pokiaľ ide o tie, v druhej kategórii, budú pravdepodobne obrátiť na špecialistu s vedomím, všetky tajomstvá tetovanie Maorov.

meni-tattoo-domorodé-Maori-pozemky


About the author

admin