piękno

Japoński Tatuaż – wszystko o symbole i ich znaczenie!

Japoński wiśniowy tatuażu smok Phoenix-gejsza symbolami

W kulturze azjatyckiej, japońskie tradycje zajmują szczególne miejsce. Ekscytujące, że fascynują nas i inspirować współczesnych rozwiązań wystrój w łazience, ogrodzie i na ogół dla całego domu.


Dzisiaj zwracamy się do innego aspektu kultury Wschodzącego Słońca: japoński tatuaż.

Japoński tatuaż ma długą historię i głębokie znaczenie.

Dlatego też wybór nawet obrazy i symbole to interesujący krok. To pozwala nam zapoznać się z wieloma aspektami ciała japońskiej sztuki. Rozszyfrowania tej dekoracyjny tradycję ciała i oryginalnych symboli w następujących liniach!

Co oznacza tatuaż tradycyjny japoński i nowoczesny

Japoński tatuaż krajobraz-przedramię-man pomysł

Japoński tatuaż zawsze miał głębokie znaczenie. Duchowe, społeczne, estetyczne ... wartości obrazów w organizmie motywów sztuki japońskiej było wiele różnych okresów. Niektóre historie przekazywane z ust do ust mówią pierwsze tatuaże w tym rejonie Azji dnia z bardzo starożytnego okresu. Są one typowe dla ludu Ainu, rdzennych mieszkańców Azji. Mają funkcję dać dziewcząt i kobiet wygląd bliżej do tego bóstwa.

Japoński tatuaż znaczenie w przeszłości

tatuaże-japońskim znaczy-ryba-czerwono-back

Jakiekolwiek prawdziwe Początki japońskiej sztuki ciała, to było bardzo ważnym wydarzeniem w całym istnieniu kultury wyspy wschodzącego słońca. Bogata w kolory i obrazy, czasami uderzające dla europejskiego obserwatora, nie zawsze zostały podane jedynie wartość dodatnią.

tatuaż-Japonia-czyli Tiger Dragon-fu

W danym momencie, dekoracyjne obrazy umieszczone na ciele człowieka służy do wskazania statusu społecznego danej osoby. zatem możliwe ich odróżnić pana i niewolnika. Podobnie, mogą również oznaczać ciało osoby skazanej za przestępstwo.

arm-japońskie-MAN-pomysły tatuaż

Później, japońskie tatuaże wiązały się z mafią. tatuaże Yakuza często były rysowane na całym ciele. Niektóre obrazy zostały uzyskane przy użyciu techniki tradycyjnego japońskiego tatuażu: z konkretnego tuszu, powiedział Nara. Bogate wzory i szczegóły, te obrazy mogą potrwać kilka lat do osiągnięcia, zwłaszcza, gdy obejmuje wszystkie rogi. Ponadto w przeszłości, proces może być dość bolesne, jak to było wprowadzenie tuszu pod skórą stosując instrumenty ręcznie (bambusa lub stali)!

Mały leksykon na tradycyjnych japońskich tatuaż obrzędów

tatuaż-czerwone ryby koi arm-idee

Język japoński ma bogatą Słownik wyrazów związanych z tatuażem i japońskich artystów tatuażu. Irezumi słowo, które mogą być czasownik lub rzeczownik i odnosi się do samego tatuaż. Wraz z tym, istnieje również horimono termin, odnoszący się do tradycyjnego japońskiego tatuażu. Artystka tatuażysta uprawiania sztuki mówi się o nim, horishi.

Japoński tatuaż fleur de cherry-phoenix-przykład

Wtedy język japoński posiada również oddzielne słowa dla farb używanych w procesie Tatuaże, na różnych częściach ciała pokryte obrazami i dla różnych instrumentów. Rzemiosła japońskiego artysty tatuażu jest po wielu latach dowiedziałem się ze specjalistycznym mistrza w tej dziedzinie. W okresie nauki, przyszłe japoński tatuaż artyści są zaznajomieni z technik, wzorów i przygotowanie narzędzi i farb potrzebnych do uprawiania zawodu.

Japońskie tatuaże najnowocześniejszych i wartość dzisiaj

Japońskie gejsze tatuażu ręki-woman-models

Po okresie, kiedy japońskie tatuaże były związane przede wszystkim z mafią, sztuka ciała doznał negatywnego wizerunku. Tak więc, na wiele z 20. wieku został nawet zakazane w Japonii. Jeszcze kultury japońskiej tatuaż nigdy nie przestała istnieć. To jest od 1945 roku, że japońskie tatuaże nie są już przedmiotem formalnego zakazu w kraju wschodzącego słońca. Jest to jednak tylko z najbardziej nowoczesnych pokoleń, że ten rodzaj sztuki ciała zaczyna się odzyskać popularność.

Japoński tatuaż kobieta gejsza-back-idee

Dziś japońskie tatuaże mogą pozostać zakazane w niektórych miejscach publicznych. Jest to funkcja, która wiąże się z groźbą mafii w przeszłości. nadal istnieje w niektórych instytucjach publicznych i prywatnych. Ale to nie przeszkadza japońską młodzież do bardziej skupić się na sztuce tatuażu. Obrazy i ozdoby ciała wolą jednak pozostają znacznie mniej skomplikowane niż te typowe dla tradycyjnej japońskiej tatuaż.

Skupić się na japońskich symboli tatuażu i znaczeń obrazów

gejsza tatuaż-arm-style-japońskie Modele

Każdy element i symbol japońskiej tatuaż ma swoje własne znaczenie. W zależności od złożoności obrazów, często zdarza się, że kompozycja graficzna ma kilka możliwych interpretacji. Niektóre z nich są widoczne dla wszystkich; podczas gdy inne są zarezerwowane dla osoby noszącej tylko tatuaż.

Japoński symbol tatuaże: smok

Japoński tatuażem-DOS kobieta-przykłady

Smok jest fascynujący symbol. To sprawia, że ​​część mitycznych stworzeń, które mają zawsze pod wrażeniem ludzi, których dziwaczny charakter wydaje się zarówno ekscytujące i niebezpieczne. Więc jakie jest przesłanie, które niesie ze sobą Japoński smok tatuaż?

co oznacza, tatuaże-japoński tygrys ciało

Smok jest zwierzęciem, które symbolizuje siłę i moc. Ze skrzydłami, jest powszechnie uważany jako istota, która chroni ludzkość. Jego siła i moc czynią go jednym z najbardziej popularnych elementów tradycyjnych japońskich tatuaży. Dziś obraz smoka jest popularna na całym świecie.

Ptaki feniks tatuaż na ciele

Japoński tatuaż phoenix-arm-mężczyzna-kobieta-symbol

tatuaże ptak feniks mają sens związany smoków. Mitycznych stworzeń par excellence, dwa rodzaje zwierząt są przymocowane do ognia i jego magiczną moc. Ten ptak, wiadomo, że powrócił ze śmierci w wyniku pożaru, jest powszechnie uważany jako symbol triumfu i zwycięstwa.

Feurs-tattoo-arm-leaf-dead-oiseauèhomme

Będzie on wykorzystywany jako powód swojego ciała sztuki, jeśli chce się oznaczyć przekraczania trudny okres w swoim życiu. Na japoński, Feniks jest symbolem słowami „co cię nie zabije, to cię wzmocni”.

Znaczenie japoński tatuaż w kształcie węża

Japoński ramię symbole tatuaż człowieka tygrysa kolory

Inny członek Oriental zwierzęcego świata znajdujących się na japońskich tatuaży: wąż. Tak samo fascynujące jak smok i feniks, symbol dołączony do węża może się różnić w zależności od osoby. Dla niektórych jest to gad, który ma zdolność do ochrony samych siebie; to symbolizuje szczęście.

Japoński tatuaż Symbole tarditionnel

Inni wydają się patrzeć na węża jako nośnika mądrości, albo jako metaforę ciągłym zmianom. Jak wąż, człowiek rośnie, zmienia się i staje się mądrzejszy.

Japoński tatuaż czaszki i znaczenie

tatuaż-man-style-japoński ramię

W kulturze zachodniej, czaszki i szkielety są tradycyjnie postrzegane jako obrazy śmierci. Ale dla japońskich artystów tatuażu, oni ucieleśniają więcej zmienność i transformacji.

tatuaż-back-yin-yang-żona

Z tego powodu, Wytatuowany czaszki w duchu tradycji japońskiej mieć wartość zbliżoną do yin i yang elementów, dwóch komplementarnych kategorii, które znajdują się na całym świecie. Przez ten symbol, jeśli chcesz silny obraz, który przypomina o transformacji wszystkiego, co istnieje w życiu człowieka.

Japoński Koi ryby tatuaż, co to znaczy?

Japoński tatuaż ryby-czerwono-back-kobieta-sens

KOI ryba jest z kraju wschodzącego słońca. Jest zatem popularny obraz dla japońskich artystów tatuażu. Aby zrozumieć jego sens, musimy poznać legendę o tym ładne ryby. Mówi, że jest to jedyna ryba, która ma zdolność do pływania pod prąd rzeki żółty.

Tatuaże-japońsko-symbole-ramię-przedramię-man

Goldfish że uda są nagradzani za ich odwagę by pozwolono, aby włączyć do smoków. Więc pomysł japońskiej tatuaż dla tych, którzy chcą pokazać swoją odwagę!

Japoński tatuaże tygrysa i smoka i lwa Fo

tatuaż-man back-stylu japońskim model

Tygrys, lew i lwy Fo są zawarte jako istot uosabiających odwagę i ochronę. W Japonii, podobnie jak w Chinach, te zwierzęta zdobią wejścia wielu świątyń. Są strażnikami i można ozdobić swoje ciało, aby pokazać, że nie boisz się chronić to, co jest twoje.

Japoński TatuaĹĽe fal i prądów wodnych

symbole tatuaż woda japońskim fali morskiej

Kraj Wschodzącego Słońca jest wyspą, japońskich artystów tatuażu są używane do wyrażenia moc wody przez potężnych obrazów. Te fale są dekoracje kształcie ciała i prądów wodnych; wyrażają moc morza przynieść jedzenie, ale także zniszczenie przez tsunami.

Cherry-tattoo-arm-Japonia-gejsza

Tak jak w hodowli Zachodniej, fal i prądów wodnych więc symbole w obu kierunkach. Z jednej strony, wyrażają siłę życiową; z drugiej strony, pod koniec życia, które mogą pojawić się na morzu.

Japoński Geisha Tatuaż

fleur-de-wiśnia-tatuaże-japońsko-kobieta-house

Zdjęcia i tatuaże japońskie Gejsze są w dużej mierze opiera się na mityczną postacią kobiety w kulturze azjatyckiej. Kobiecy i uwodzicielski, gejsza jest także inteligentna kobieta metafora. Ci, którzy noszą swoje zdjęcie pokazać swoją fascynację i szacunek dla tego typu kobiety.

Japoński kwiat wiśni tatuaż

Cherry-japoński tatuaż-kobieta-ramię

Kwiat wiśni tatuaż ma innej opcji dla tych, którzy chcą wyrazić miękkość i gładkość. Ilustracja piękna i bardzo krótkim okresie kwitnienia, kwiaty wiśni są częstym rozwiązaniem kobieta tatuaż ramię, przedramię, ramię lub plecy.

tatuaż-wiśnia-japońsko-przedramię żona

W odcieniach czerni i bieli lub kolorze wiśni tatuaż jest doskonałym rozwiązaniem mały tatuaż. To symbolizuje kobiecość, młodość i witalność.

Kanji tatuaż, aby wypełnić wzór lub dostarczyć konkretną wiadomość

Litery oznacza-tattoo-japońsko-kobieta-back

Wreszcie dochodzimy do innego rodzaju popularnej japońskiej tatuaż; to napisać post w listach typowych Japonii i ma nazwę kanji.

Japoński tatuaż kobiety z powrotem-litery-wiśnia

tatuaże Kanji, czasami z narysowanych wzory pozwalają nam przekazać konkretną wiadomość transkrypcji znaków konkretnie japońskie. Jeśli chcesz zaoferować ten rodzaj sztuki ciała, należy rozpocząć od identyfikacji pomysłów listę przykładów poniżej:

Japoński kanji tatuaż litery intencje-symbole-hieroglyphes


About the author

admin